Resortowe Dzieci. Politycy

2016/11/8
resortowe-dzieci-baner.jpg

Byli prezydenci Aleksander Kwaśniewski, Bronisław Komorowski, Wojciech Jaruzelski i  Lech Wałęsa, byli ministrowie Andrzej Olechowski i Adam Rotfeld oraz były premier Włodzimierz Cimoszewicz i były ambasador Polski w Waszyngtonie Ryszard Schnepf to bohaterowie III tomu Resortowych Dzieci, którzy znaleźli się na okładce książki.

unnamedSeria „Resortowe dzieci” opisuje przenikanie poszczególnych grup społecznych od  PRL-u do III RP. Po analizie środowiska medialnego (tom I) i rozpracowaniu powiązań pokoleniowych ludzi służb specjalnych (tom II) przyszedł czas na POLITYKÓW.
Wszelka nieformalna współpraca tej grupy społecznej z tajnymi strukturami o komunistycznych korzeniach jest szczególnie niebezpieczna. Polityk uwikłany w niebezpieczne związki może nie być autonomiczny w swych decyzjach.
Polityk – resortowe dziecko – nie musi mieć rodziców zatrudnionych lub współpracujących z resortami siłowymi. Sam też niekoniecznie musiał podpisywać kontrakt z SB, ale jego kariera rozwijała się w oparciu o sprawdzonych towarzyszy. Czasem nie miał z resortem wiele wspólnego – to Resort z daleka wspierał jego karierę.
Opisujemy zakulisowe działania polityków pierwszoplanowych, ale także tych, którzy ukryci w tle pociągali za sznurki. Wielu z nich wykorzystało koneksje zdobyte w poprzednim systemie, aby osiągnąć wysoką pozycję w dyplomacji, polityce, biznesie, nauce – stali się  podporami międzynarodowych korporacji  czy ponadnarodowych Komisji Decydujących o Wszystkim.
Nie próbuj przełączać kanałów telewizora – znajdziesz ich wszędzie. Sytych  i zadowolonych,  odgrywających rolę pokrzywdzonych demokratów.
Ponad 700 stron twardych danych: historii, powiązań, dat, liczb i dokumentów.
Książka w sprzedaży od: 9 listopada 2016 r.

(Informacja wydawcy)

mk

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce
Kliknij w dowolny hashtag aby przeczytać więcej

#Adam Rotfeld #Aleksander Kwaśniewski #Bronisław Komorowski #Fronda #Lech Wałęsa #Resortowe dzieci #Włodzimierz Cimoszewicz #Wojciech Jaruzelski
© Civitas Christiana 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej