„UKOCHANA – OBDAROWANA – WYBRANA” w Centrum Myśli Prymasa Wyszyńskiego

2022/03/15
lublin
Materiał organizatora

Serdecznie zapraszamy do udziału w wykładzie oraz panelu dyskusyjnym o wdzięcznym tytule "UKOCHANA – OBDAROWANA – WYBRANA". Organizatorem wydarzenia jest Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” w ramach projektu Centrum Myśli Prymasa Wyszyńskiego. Wykład i panel realizowane będą w oparciu o list do dziewcząt z Jasnej Góry.

Spotkanie odbędzie się w piątek, 18 marca 2022 r. o godz. 11:00 w Sali Błękitnej Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego przy ul. Spokojnej 4 (wejście od ul. de Tramecorta). Prosimy o zgłaszanie grup szkolnych na adres: cmpw@civitaschristiana.pl bądź telefonicznie 603 182 742. 

Wykład pt.: „Prymas o kobietach i do kobiet” poprowadzi siostra Wawrzyna Chwedoruk ze Zgromadzenia Sióstr Niepokalanego Poczęcia NMP z Szymanowa, dla której Nauczanie Prymasa przerodziło się w pasję.

Do udziału w panelu zaproszone są: Pani Iwona Czarcińska z Instytutu Prymasowskiego Stefana Kardynała Wyszyńskiego, która podzieli się swoim świadectwem i wspomnieniami o Prymasie; autorki książki „Piękna dziewczyna” Beata Agopsowicz i Agata Głażewska, dla których list Prymasa stał się inspiracją do publikacji.

Panel w dniu 18 marca 2022 r. składa się z 4 tematów:

  1. Przeznaczona do szczęścia.
  2. Obdarowana talentami.
  3. Pełna marzeń.
  4. Stworzona do miłości.

Link do wydarzenia: Ukochana - Obdarowana - Wybrana WYKŁAD | Facebook

Serdecznie zapraszamy także na warsztaty dla młodych kobiet i dziewcząt. Warsztaty odbędą się w sobotę, 19 marca 2022 r. o godz. 11:00 w siedzibie Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana” - Centrum Myśli Prymasa Wyszyńskiego przy ul. Józefa Bema 1 w Lublinie (wejście bezpośrednie, przez furtkę obok budynku).  

Link do wydarzenia: (1) Ukochana - Obdarowana - Wybrana WARSZTATY | Facebook

Z uwagi na ograniczaną ilość miejsc prosimy o odpowiedź zwrotną o udziale w Warsztatach osób zainteresowanych pod adres: cmpw@civitaschristiana.pl  bądź telefonicznie 603 182 742.

Celem  tych spotkań jest pokazanie jak aktualne jest nauczanie Błogosławionego Stefana Wyszyńskiego w kształtowaniu osobowości, szukaniu wzorców i dokonywaniu wyborów młodego pokolenia w XXI w.

Patronat honorowy nad tym wydarzeniem objął: Abp Stanisław Budzik Metropolita Lubelski, Wojewoda Lubelski Lech Sprawka, Teresa Misiuk Lubelski Kurator Oświaty, Instytut Prymasa Wyszyńskiego.

Wydarzenie jest realizowane w ramach projektu Centrum Myśli Prymasa Wyszyńskiego finansowanego przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Rządowego Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich 2018-2030.

Materiał organizatora
/em

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce
Kliknij w dowolny hashtag aby przeczytać więcej

#Iwona Czarcińska #Centrum Myśli Prymasa Wyszyńskiego #Szymanów #Lublin #wykład #kobiety #kobiecość
© Civitas Christiana 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej