Ks. prof. Jerzy Szymik, teolog i poeta, nagrodzony Nagrodą Główną Złotego FENIKSA 2021

2021/09/24
ks. szym

Do tegorocznej edycji konkursu wpłynęło ponad 300 tytułów książkowych, publikacji multimedialnych i albumów muzycznych. Łącznie w ramach 19 konkursowych kategorii Kapituła pod przewodnictwem profesora Krzysztofa Nareckiego, nagrodziła oraz wyróżniła blisko 100 najciekawszych pozycji wydawniczych opublikowanych w 2020 roku.

Nagrodę Główną Złotego FENIKSA 2021 przyznano ks. prof. Jerzemu Szymikowi, teologowi i poecie. 

Organizatorzy konkursu w uzasadnieniu napisali:

nagroda przyznana została za naukową i pisarską działalność Laureata, który m.in. zgłębia chrystologię, metodologię teologii i teologię kultury, diagnozując z tej perspektywy współczesną cywilizację. Badając teologię i nauczanie Josepha Ratzingera/Benedykta XVI przyczynia się do recepcji jego myśli w Polsce. W opublikowanych tomikach poezji oraz na łamach prasy dzieli się swoimi przemyśleniami z pogranicza teologii i kultury, przyczyniając się do duchowego i kulturalnego ubogacenia czytelników”. 

Przyznano również 3 FENIKSY Specjalne – dla ks. dr hab. Grzegorz Poźniaka, dyrektora Diecezjalnego Instytutu Muzyki Kościelnej w Opolu, Pawła Woldana, reżysera i dokumentalisty oraz Chóru Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II, a także nagrody i wyróżnienia w 19 kategoriach konkursowych. Ogłoszenie laureatów tegorocznej Nagrody FENIKS przyznawanej przez Stowarzyszenie Wydawców Katolickich nastąpiło we czwartek (23.09) tuż po otwarciu XXVI Targów Wydawców Katolickich, które odbywają się w Warszawie.

Nagrody oraz wyróżnienia FENIKS 2021 przyznano również w 19 kategoriach konkursowych, m.in. w kategorii literackiej, historycznej, nauk kościelnych, duchowości, publicystyki religijnej, multimediów czy muzyki chrześcijańskiej.

Warto podkreślić, iż Nagrody FENIKS przyznane zostały już po raz 23.

/uk

© Civitas Christiana 2023. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej