Konkurs Biblijny w Siedlcach

2014/4/10

W Diecezji Siedleckiej najlepszymi specjalistami od znajomości Pisma Świętego zostali: Monika Migas, Paweł Jabłoński, Daniel Jasiński, laureaci etapu diecezjalnego XVIII Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej.

Zakresem tematycznym tegorocznej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej  była Ewangelia św. Marka oraz 1 i 2 Księga Królewska wraz z wstępami, przypisami i komentarzami oraz słowniczkiem. W ostatecznych eliminacjach etapu diecezjalnego, który corocznie odbywa się w Siedlcach wzięło udział 110 uczestników. Uczestników powitał ks. dr Krzysztof Baryga, dyrektor Wydziału Nauczania Kurii Diecezjalnej Siedleckiej. Po części pisemnej konkursu do etapu ustnego awansowali: Monika Migas, Paulina Płatek, Eryk Magier, Paweł Jabłoński, Tomasz Grula, Daniel Jasiński oraz Magdalena Stadnik. Troje najlepszych z nich dostało także zaproszenie do wzięcia udziału w finale OKWB. Odbędzie się on w dniach 2-3 czerwca w Niepokalanowie. Wśród 120 finalistów znajdą się: Monika Migas, Paweł Jabłoński oraz Daniel Jasiński z Diecezji Siedleckiej.

Młodzi uczestnicy i ich opiekunowie aktywnie uczestniczyli w Eucharystii, następnie licznie skorzystali z możliwość zwiedzania Muzeum Diecezjalnego oraz Katolickiego Radia Podlasie.

Nie ulega wątpliwości, że wszyscy uczestnicy zostali zwycięzcami sięgając po Pismo Święte, które owocnie wpływa na ich życie oraz osób, które ich otaczają.

Kamil Sulej/kw

© Civitas Christiana 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej