sutowicz przede wszystkim prawda

Piotr Sutowicz: Przede wszystkim prawda [nagranie]

2020/9/11

28 sierpnia Episkopat Polski wydał dokument będący stanowiskiem biskupów w kwestii zjawiska nazywanego LGBT+. Trzeba przyznać, że fakt ten świadczy dobitnie o tym, że temat jest ciągle na tzw. tapecie wszędzie gdzie to możliwe. Okazuje się, że cokolwiek by biskupi zrobili dla wielu środowisk będzie źle. Tuż po ukazaniu się tekstu, ze strony środowisk sprzyjających tytułowemu ruchowi, które miały do dyspozycji znaczącą część mediów posypały się gromy, z którymi biskupi nie wiadomo co mieliby zrobić.

 

Z drugiej strony co bardziej krewcy katolicy też głos ten krytykowali za coś co można nazwać chyba mało krewkim językiem. Ci drudzy zapomnieli, że jest to dokument o charakterze urzędowym a nie felieton czy inna forma publicystyki.

Z dokumentem można zapoznać się pod linkiem.

Zapraszamy do odsłuchania kolejnego felietonu "Przede wszystkim prawda" z serii felietonów zatytułowanych Felieton Zastępc(z)y.

 

Piotr Sutowicz 2

Piotr Sutowicz

Wiceprzewodniczący Rady Nadzorczej Katolickiego Stowarzyszenia Civitas Christiana. Wicenaczelny Kwartalnika Civitas Christiana. Historyk, publicysta.

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce
Kliknij w dowolny hashtag aby przeczytać więcej

#Episkopat #Episkopat Polski #KEP #oświadczenie #LGBT #ideologia #katolicy #Katolicy i polityka
© Civitas Christiana 2021. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej