(Za)krótko: Komu przeszkadza Jan Paweł II

2023/02/17
Sutowicz za krotko
Grafika Mariusz Huk

Temat poruszany przez wielu, podejmowany z obu "stron barykady", napisane i powiedziane zostało w tej kwestii wiele. Co więcej dodać? Piotr Sutowicz postanawia (za)krótko zająć stanowisko w temacie bezczeszczenia pamięci o świętym papieżu Polaku.

Czy jest fair atakowanie kogoś, kto nie może się bronić? A może nauczanie Jana Pawła II broni się samo? Może, o ile damy mu dojść do głosu. Ktoś jednak chce "zagłuszyć" ten przekaz. Tylko dlaczego?

Niszczenie pamięci o Janie Pawle II dokonywanej z perspektywy pedofilii i różnych zboczeń duchownych świadczących o osłabieniu się dyscypliny życia duchownego w tej części Kościoła, jest tylko narzędziem. Tak się bowiem składa, że Jan Paweł II pozostawił po sobie nauczanie, które w swym zasadniczym kształcie jest afirmacją, humanistycznych wartości, zostawił nam naukę o miejscu i roli człowieka w dziele stworzenia jako takim. Ogromny nacisk kładł on na obronę życia człowieka i godności osoby ludzkiej.

Posłuchaj całości:

 
/ab
Piotr Sutowicz

Piotr Sutowicz

Wiceprzewodniczący Rady Nadzorczej Katolickiego Stowarzyszenia Civitas Christiana. Wicenaczelny Kwartalnika Civitas Christiana. Historyk, publicysta.

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce
Kliknij w dowolny hashtag aby przeczytać więcej

#sutowicz #Jan Paweł II #nauczanie #Kościół
© Civitas Christiana 2023. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej