Betlejem w Polsce!

2018/12/14
1.png

Już w grudniu, a dokładniej 28 grudnia 2018 roku rozpocznie się charytatywna trasa koncertowa pt.: “Betlejem w Polsce”.

Najpiękniejsze kolędy z różnych stron świata – bożonarodzeniowe utwory z Polski, Armenii, krajów arabskich, kompozycje serbskie, norweskie, niemieckie, angielskie, irlandzkie, baskijskie, cejlońskie, ukraiński, hebrajskie, a nawet etiopskie czy te stworzone przez kanadyjskich Indian. W polskich wersjach językowych i nowych, współczesnych aranżacjach.

W tym roku na scenie będzie można usłyszeć i zobaczyć takich artystów jak: Bovska, Grażyna Łobaszewska, Kamil Bednarek, Dawid Kwiatkowski, Antonina Krzysztoń, Mate.o, Agnieszka Musiał, Adam Krylik, Józef Broda, Yazeed Sakhini, Kapela Maliszów i inni.

Koncerty odbędą się w 13 polskich miastach: Kaliszu, Warszawie, Bydgoszczy, Gdańsku, Kielcach, Krakowie, Łódzi, Lublinie, Poznaniu, Szczecinie, Wrocławiu oraz Ostródzie.

Zapowiedzią tegorocznej trasy jest ALBUM „JAK W BETLEJEM. Live”, który ukazał się 30 listopada. Album stanowi piękną i radosną formę kultywowania polskiej tradycji kolędowania. Znalazły się w nim najpiękniejsze kolędy i pieśni bożonarodzeniowe, które pochodzą z różnych epok, kultur i stron świata. Usłyszymy tu artystyczne perełki, na przykład starą hebrajską pieśń szabatową, kolędę starogrecką, czy też kolędy węgierską i czeską. Historyczne i współczesne utwory, w fenomenalnych muzycznych aranżacjach i opracowaniach literackich, stanowią o oryginalnym zróżnicowaniu płyty: każdy słuchacz odnajdzie tutaj taką tonację, jaka najbardziej odpowiada jego sposobowi przeżywania Świąt Bożego Narodzenia.

Poprzednie edycje trasy koncertowe Betlejem obejrzało 126 000 widzów.

Dochód z trasy przeznaczony jest na cel charytatywny – pomoc dla osób potrzebujących. Kupując bilet na koncert i płytę pomagasz potrzebującym i stajesz się Ambasadorem Miłosierdzia! GRAMY i POMAGAMY!

/md

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce
Kliknij w dowolny hashtag aby przeczytać więcej

#akcja charytatywna #akcja społeczna #artyści #betlejem. betlejem w polsce #kolędy #koncert #muzyka #płyta #slider #społeczeństwo #święta
© Civitas Christiana 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej