Częstochowa dla Kuby

2018/7/30
rosary-1211064-640.jpg

Prawie 1000 różańców i 150 szczoteczek do zębów – to dary, które wierni z parafii Miłosierdzia Bożego w Częstochowie przekazali Kubańczykom. Zostaną one przekazane przez studentów z Akademickiej Grupy Misyjnej z Łodzi, którzy już w najbliższy piątek, 3 sierpnia wyjadą na misje do prowincji Guantanam.

6 studentów, ks. Wojciech Błaszczak i s. Jolanta ze zgromadzenia Misjonarek św. Antoniego Marii Klareta – to skład misji, która poleci na Kubę. Będą pracować z młodzieżą i wspomagać lokalną społeczność. Misjonarze zorganizują także lekcje higieny, warsztaty plastyczne oraz zabawy integracyjne. Oprócz tego pomogą w pracach fizycznych związanych z naprawą domu sióstr klaretynek.

Ks. Andrzej Partika, kustosz Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Częstochowie, którego parafia liczy ok. 1000 wiernych, poprosił ich o pomoc w zbiórce, kiedy dowiedział się o sytuacji na Kubie.

W akcję włączyła się także działająca na terenie parafii firma „Gal-Pol” produkująca dewocjonalia.

Akademicka Grupa Misyjna w Łodzi prowadzi działania promujące wyjazdy na misje: spotkania z misjonarzami i wolontariuszami z całego świata. Obecnie liczy 23 osoby.

/wj

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce
Kliknij w dowolny hashtag aby przeczytać więcej

#częstochowa #Kuba #różańce #zbiórka
© Civitas Christiana 2021. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej