Dni Życia 2014

2014/03/4

W związku ze zbliżającym się Narodowym Dniem Życia obchodzonym 24 marca oraz Dniem Świętości Życia obchodzonym 25 marca, Polska Federacja Ruchów Obrony Życia zwraca się do wszystkich o osobiste zaangażowanie w realizację ich przesłania.

fot. sxc.hu
fot. sxc.hu

Obchodzony 24 marca Narodowy Dzień Życia, uchwalony przez Sejmu RP jest „okazją do narodowej refleksji nad odpowiedzialnością władz państwowych, społeczeństwa i opinii publicznej za ochronę i budowanie szacunku dla życia ludzkiego, szczególnie ludzi najmniejszych, najsłabszych i zdanych na pomoc innych”.

Celem Dnia Świętości Życia, obchodzonego 25 marca, jest, jak czytamy w encyklice „Evangelium vitae”: „budzenie w sumieniach, w rodzinach, w Kościele i społeczeństwie świeckim wrażliwości na sens i wartość ludzkiego życia w każdym momencie i w każdej kondycji”.

Zwracamy się do wszystkich, by w tych dniach uwzględnić ich przesłanie.  Zwracamy się też do rodzin, by znalazły w tych dniach czas na bycie razem i wspólne cieszenie się z największego daru jakim zostali obdarzeni – życiem. Głośmy w tym dniu prawdę o małżeństwie o rodzinie,  które są atakowane przez projekty oparte na ideologii gender, w tym Konwencję Rady Europy o przemocy wobec kobiet.

 

Zarząd Polskiej Federacji Ruchów Obrony Życia:

dr Paweł Wosicki (prezes), Antoni Szymański, Antoni Zięba, Anna Dyndul, Maria Adamska-Kolupa, Jolanta Chytra, o. Ryszard Halwa, ks. Stanisław Kaniewski, Lidia Klempis, Dariusz Kłeczek, Henryk Koch, Ewa Kowalewska, Bogdan Nowacki, Iwona Rutkowska, Hanna Wujkowska, Katarzyna Urban.

 

Polska Federacja Ruchów Obrony Życia zrzesza 130 organizacji prorodzinnych. W 2012 roku Federacja za swoją działalność została nagrodzona Europejską Nagrodą Obywatelską.          

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce
Kliknij w dowolny hashtag aby przeczytać więcej

#pro-life
© Civitas Christiana 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej