Katolicyzm – pasjonująca podróż w głąb wiary (DVD)

2018/07/17
katolicyzm5.jpg
Bądź świadkiem najważniejszej historii, jaką kiedykolwiek opowiedziano.

Po raz pierwszy prawda, dobro i piękno wiary katolickiej zaprezentowane zostały w formie serialo­wej, 10-cio odcinkowego filmu. Wybierz się w podróż z biskupem Robertem Barronem do ponad 50 miejsc w 15 krajach świata. Poznaj olśniewające, duchowe i artystyczne skar­by kultury tworzonej przez ponad mi­liar­dową społeczność ludzi na świecie. Od Ziemi Świętej, poprzez bijące serce Ugandy, wspaniałe świątynie Francji, Włoch i Hiszpanii, aż po ulice Mek­syku, Kalkuty i Nowego Jorku w po­szu­kiwa­niu i odkrywaniu misterium KATOLICYZMU. Studio Katolik prezentuje polską wersję językową serialu dokumentalnego “Katolicyzm”. Film ma za zadanie wyjaśnić podstawy wiary katolickiej nie tylko osobom niewierzącym lub przedstawicielom innych wyznań i religii, ale przede wszystkim samym katolikom. Amerykański biograf papieski, George Weigel, nazwał produkcję „mistrzowskim dziełem zrobionym przez mistrzowskiego nauczyciela”. Recenzując serial, napisał:
„Mogę zaświadczyć, że wkładali w tę pracę miłość: miłość do Pana, do Kościoła i do prawdy, której Kościół naucza. Ale nie ma w tym filmie żadnej cukierkowatości, żadnej tandety czy pogoni za popularnością. To dzieło klasycznie katolickie, bez rozwodnionego katolicyzmu. Zdjęcia Johna Cummingsa są tak piękne, muzyka Steve’a Mullena tak czarująca, a narracja ks. Barrona, geniusza przykładów i analogii, jest tak sprawna, że nawet najtrudniejsze aspekty katolickiej wiary i praktyki stają się żywe i przystępne. W centrum wszystkiego jest Jezus z Nazaretu, stawiający nieuniknione i niepokojące pytanie: »Za kogo Mnie uważacie?«. Widzowie »Katolicyzmu« poznają wiele wspaniałych postaci, które zmagały się z tym pytaniem w ciągu dwóch tysięcy lat. Piotr i Paweł, Augustyn i Tomasz z Akwinu, Dante, Teresa z Avila i Jan od Krzyża, Edyta Stein i Katherine Drexel. Wciąż powraca skupienie uwagi na Jezusie, naszym Panu. »Katolicyzm« opiera się na silnej wierze, że to Jego Kościół oraz że Jego prawda jest miarą wszelkiej prawdy. Barron rozumie, że ponowoczesna kultura stanowi szczególne wyzwanie dla głoszenia Ewangelii. Dlatego ten wierzący człowiek, który jest także świetnym teologiem, potrafi z kulturą i z odwagą nakłaniać widzów do gruntownego poznania Credo. Nie przemilcza prawdy o ciemnej stronie Kościoła. Wie, że Kościół katolicki jest wspólnotą grzeszników, których niewierności często oszpecały oblicze Pana. Jednocześnie filmy ks. Barrona pokazują na wiele sposobów, że Kościół katolicki był i pozostaje ostoją dla prawdy, dobrych obyczajów, współczucia i zdrowego rozsądku w często okrutnym świecie”.
Biskup Robert Barron – jest założycielem katolickiego apostolatu „Word on Fire”. Święcenia ka­płań­skie przyjął w roku 1986 w Archidiecezji Chicago. Cztery lata wcześniej uzy­skał stopień magistra filozofii na Katolickim Uniwersytecie Ameryki. Studia doktoranckie z teologii ukończył w roku 1992 w Paryskim Instytucie Teolo­gicznym. Do posługi biskupiej jako biskup pomocniczy w Archidiecezji Los Angeles został powołany przez papieża Franciszka 21 lipca 2015 roku. Celem Apostolatu „Word on Fire” jest zapraszanie ludzi do uczestnictwa w życiu Kościoła, który jest Mistycznym Ciałem Jezusa, i do korzy­stania w pełni z jego darów. Aby efektywnie pełnić swoją misję, apostolat skutecznie wykorzystuje współczesne formy komunikacji medialnej oraz innowacyjne technologie.
Komplet zawiera książkę i 5 płyt DVD – po dwa odcinki na każdej płycie.

mak
Kowalczyk Marta v2

Marta Kowalczyk

Filolog. Członek Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana”.

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce
Kliknij w dowolny hashtag aby przeczytać więcej

#Biblia #bp Robert Barron #Chrystus #katolicy #katolicyzm
© Civitas Christiana 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej