Mycie szyb też może być eko!

2021/3/30
ludw
źródło: GRUPA INCO

Wiosna oraz zbliżająca się Wielkanoc to czas gdy chętniej otwieramy szeroko okna aby poczuć zapach wiosny czy słuchać śpiewu ptaków. Jednocześnie pierwszy po zimie widok na nasze okna nie należy do przyjemnych: plamy z niewiadomych przyczyn, brzydkie smugi, ramy okienne pomazane sadzą. Wolimy patrzeć na swoje podwórko czy budzący się ogród przez lśniące, czyste okna.

Nic straconego. Dzięki kilku prostym krokom nasze okna znów mogą lśnić czystością.

Na mycie okiem najlepiej wybrać suchy, pochmurny dzień. Słońce może nagrzewać okna powodując wysychanie preparatów do mycia. Doprowadzi to do pozostawiania dodatkowych smug i plam, które dodadzą nam dodatkowej pracy.

Dawniej kobiety często myły okna płynem do mycia naczyń rozpuszczonym z wodą. Popularny był również ocet  – wystarczyło połączyć go z wodą pół na pół, a dobrze poradził sobie z brudem i nabłyszczył szyby. Można również było użyć rozcieńczonego amoniaku, ale jego gryzący zapach raczej nie sprawdzał się w domowym zaciszu.

Dziś do mycia szyb i innych szklanych powierzchni mamy ekologiczny płyn do mycia szyb i luster LUDWIK Ekologiczny. To płyn, który dzięki formule Vinegar Sytem perfekcyjnie wyczyści wszystkie szklane powierzchnie, nie pozostawiając na nich zacieków i smug. Dzięki zawartości alkoholu i octu poradzi sobie nawet z największymi zatłuszczeniami. Płyn nie zawiera szkodliwych substancji. Jest biodegradowalny i bezpieczny dla środowiska, co zostało potwierdzone certyfikatem ekologicznym EU Ecolabel.  

Wystarczy szyby okienne spryskać płynem LUDWIK Ekologiczny i wytrzeć do sucha szmatką z mikro fibry. Na koniec suchą szmatką lub miękka gazetą wypolerować szyby. Teraz możemy cieszyć się niezakłóconym niczym widokiem z naszych okien!

Opracowanie: Agnieszka Gościeniecka

/mwż

© Civitas Christiana 2021. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej