Nowoczesny patriotyzm ekonomiczny – aplikacja polskie marki 2.1

2020/01/6
maxresdefault.jpg

Współczesny konsument nie ma łatwego zadania – ze wszystkich stron kuszony jest najróżniejszymi ofertami, dostępnymi od ręki z drugiego koń-ca świata. Tymczasem coraz częściej mówi się o tym, żeby nie kupować byle czego i byle jak, ale wspierać marki narodowe. No dobrze, a które to te prawdziwie polskie? Czasy, w których nazwa produktu zdradzała pochodzenie przedsiębiorstwa, dawno minęły. przydałby się jakiś skaner..

Z pomocą przychodzi aplikacja polskie Marki 2.1, która rozpoznaje kapitał firm i ich marek oraz kwestię produkcji i tworzenia miejsc pracy w Polsce. Z pomocą wyszukiwarki dowiemy się do jakiej grupy przynależy dany produkt. Oznaczenie kolorem jasnozielonym to przewaga polskiego kapitału, kolor ciemnozielony – rodzimy kapitał, ale większość produkcji za granicą, kolor żółty – zagraniczny kapitał dający za-trudnienie polakom, kolor czarny – za-graniczny kapitał i produkcja. W dziale ,,Kategorie’’ możemy też wpisać typ produktu, dla przykładu ,,makaron’’ i otrzymamy listę podzieloną według wymienionego schematu.

Są kraje, jak Norwegia czy Francja, gdzie większość produktów na rynku pochodzi z oferty rodzimych producentów. Warto brać z nich przykład, ale nawet jeżeli asortyment jest mocno zróżnicowany, dzięki tego typu aplikacji każdy z nas ma szansę wesprzeć polski rynek i rozwój. Codzienne zakupowe decyzje naprawdę mają dużą moc oddziaływania, nie lekceważmy tego!

Aplikacja dostępna jest w sklepie Google Play (Android) oraz sklepie App Store (iOS). Obecnie trwają prace nad wersją Windows Phone.

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce
Kliknij w dowolny hashtag aby przeczytać więcej

#aplikacja #firmy #kultura #marki #nowość #polskie marki #technologia
© Civitas Christiana 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej