“Polskę szczególnie umiłowałem” – niezwykły film “Proroctwo” zyskuje rozgłos

2018/2/23
proro.jpg

Św. Faustynie Pan Jezus mówi: „Polskę szczególnie umiłowałem, jeśli posłuszna będzie woli Mojej, wywyższę ją w potędze i świętości, z niej wyprowadzę iskrę, która przygotuje świat na powtórne przyjście Moje”. Tak czytamy w Dzienniczku. Tymczasem, wiele lat później, młode, na własną prośbę anonimowe, małżeństwo z Warszawy słyszy w sercach, że mają nakręcić dokument.

Mąż i żona – każde słyszy polecenie osobno podczas adoracji Najświętszego Sakramentu. Mają pięcioro dzieci, nie chcą rozgłosu, by skromnie pozostać w cieniu planowanej produkcji pt. “Proroctwo”. Zresztą, nigdy wcześniej nie mieli styczności z tego typu przedsięwzięciem.

O czym jest film? – To półtoragodzinne śledztwo w sprawie paruzji. Dosłownie. Produkcja zajęła 2 lata. Składa się z bardzo szczerych wywiadów przeprowadzonych z autorytetami w dziedzinie doktryny oraz charyzmatycznymi kapłanami. O proroctwie wobec Polski i jej szczególnej roli zapowiedzianej przez Syna Bożego opowiadają: o. Augustyn Pelanowski OSPPE, dr Wincenty Łaszewski, o. Stanisław Przepierski OP, o. Antonello Cadeddu, o. Enrique Porcu, ks. Dominik Chmielewski SDB, ks. Piotr Glas, ks. John Bashobora. Kim lub czym jest iskra zapowiedziana przez Jezusa św. s. Faustynie, która ma przygotować świat do paruzji? – to pytanie stanowi sedno rozważań bohaterów.

Charyzmatyczny kapłan o. Antonello Caddedu mówi w filmie:

– Jeśli Polacy pozostaną wierni Chrystusowi, staną się błogosławieństwem dla całego świata.

Przypomnijmy, że o roli, jaką Bóg ma dla Polski prorokowała również niemiecka mistyczka Teresa Neumann. Podobne doświadczenie miał prymas Polski kard. August Hlond. Ksiądz Bashobora natomiast zaznacza, że wiara Polaków jest “mocnym, zdrowym ziarnem, które wyda dobry plon”.

Film zmaga się z refleksją, czy naród polski udźwignie swoje wyjątkowe zadanie? Należy pamiętać, że słowa Pana Jezusa o wywyższeniu Polski są warunkowe.

Do zrealizowania projektu filmowego “Proroctwo” 8 stycznia 2016 roku została powołana Fundacja św. Filomeny. Zarówno Fundacja, jak i producenci nie czerpią, ani nie będą czerpać korzyści finansowych z dystrybucji filmu, a darowizny są wykorzystywane tylko i wyłącznie dla działań związanych z realizacją dzieła.

Premiera filmu odbyła się 29 września 2017 r, a 8 października pojawił się na YouTube; ma już pół miliona odsłon i wzbudza coraz większe zainteresowanie

Obejrzyj:

Szczegółowe informacje oraz poruszające wywiady z bohaterami filmu dostępne są na www.proroctwo.com.pl

mak

Kowalczyk Marta v2

Marta Kowalczyk

Filolog. Członek redakcji i Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana”.

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce
Kliknij w dowolny hashtag aby przeczytać więcej

#faustyna #proroctwo #slider
© Civitas Christiana 2021. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej