ŚDM Panama w Warszawie

2019/01/23
panamawwarszawie-1030x538.png

Nie trzeba lecieć do Panamy, aby uczestniczyć w Światowych Dniach Młodzieży. Na prośbę kard. Kazimierza Nycza, “Panamę w Warszawie” poprowadzi wspólnota “Emmanuel”.

Spotkanie w Świątyni Opatrzności Bożej (ul. Księdza Prymasa Augusta Hlonda 1) rozpocznie się w niedzielę 27 stycznia o godz. 14:00 i potrwa do 22:00. Przyjść może każdy, kto chce spędzić czas na wspólnej modlitwie, adoracji czy sakramentach.

Jednym z ważniejszych punktów ŚDM Panama w Warszawie będzie uroczysta Msza święta pod przewodnictwem kard. Kazimierza Nycza, w czasie której uczestnicy wysłuchają zarejestrowanej wcześniej homilii papieża Franciszka skierowanej do młodzieży całego świata.

Podczas spotkania, zebrani będą mieli okazję poznać kulturę Panamy, a nawet – jak zapewniają organizatorzy spotkania “poczuć gorący klimat w środku zimy”.

Nie zabraknie również łączności z uczestnikami ŚDM. Zebrani będą mieli okazję dowiedzieć się, co działo się przez kolejne dni spotkania i usłyszeć o przeżyciach, które towarzyszyły młodym.

Do Panamy poleciało ok. 3,5 tysiąca młodych Polaków. Z samej archidiecezji warszawskiej wybrało się ok. 150 osób, w tym 18 wolontariuszy oraz 5 księży. Natomiast z duszpasterstwem młodzieży diecezji warszawsko-praskiej wybrało się 100 osób.

/md

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce
Kliknij w dowolny hashtag aby przeczytać więcej

#2019 #Franciszek #młodzi #Panama #Panama w Warszawie #ŚDM #ŚDM Panama #światowe dni młodzieży
© Civitas Christiana 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej