W kilku słowach: Gdy dzieci już śpią: ROZMAWIAĆ Z NAJBLIŻSZYM

2023/01/27
Gawronscy
Fot. archiwum prywatne Mateusza i Asi Gawrońskich

Czasem najtrudniej nam rozmawiać z tymi, których mamy najbliżej. Jak i kiedy poruszać trudne, ale i piękne tematy ze współmałżonkiem? Gawrońscy dzielą się swoim doświadczeniem w nowym cyklu.

Cykl "W kilku słowach" zmienia formę! Domowe rozmowy małżonków na poważne dla małżonków tematy - małżeństwo Gawrońskich zaprasza do kuchni! Czy można rozmawiać o rozmawianiu? Jasne, że można, a może nawet trzeba!

Jak mówi Mateusz, "porozumienie nie przychodzi nam łatwo". Czy to znaczy, że nie jest możliwe? Albo że nie warto próbować?

(...) oboje mamy trudne charaktery. Ty jesteś uparta, ja jestem nerwowy. Czasami bywa odwrotnie. (...) Znamy się grubo więcej, jak połowę życia. Dlaczego jest nam trudno, skoro powinno nam być łatwo?

Co na to Asia? Jak rozmawiać, kiedy nasze charaktery są tak różne? A może zgodnie ze starym porzekadłem "przeciwieństwa się przyciągają"?

Mateusz: Mimo że trudno, to warto. I mimo że się znamy już jak łyse konie, to nie warto przestawać ze sobą rozmawiać, bo...

Asia: ...bo warto się poznawać każdego dnia. Mimo że się znamy długo, to i tak uważam, że jeszcze dobrze się nie poznaliśmy.

Posłuchajcie, obejrzyjcie, żeby dowiedzieć się, jak rozmowa wpływa na więź małżonków, na ich uczucie. Czy z czasem jest łatwiej rozmawiać?

 
/ab
Gawronski

Mateusz Gawroński

Dziennikarz, członek Zarządu Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana”.

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce
Kliknij w dowolny hashtag aby przeczytać więcej

#małżeństwo #rozmowa #komunikacja #związek #budowanie relacji
© Civitas Christiana 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej