Już dziś kolejna nocna modlitwa „Z błogosławionym Prymasem czuwamy w Domu Matki”

2022/07/27
social wyszynski

27 lipca odbędzie się kolejna nocna modlitwa „Z błogosławionym Prymasem czuwamy w Domu Matki” podejmowana tradycyjnie z 27/28 dzień miesiąca jako dziękczynienie za beatyfikację kard. Stefana Wyszyńskiego. Podczas czuwania rozważany będzie szósty punkt ABC Społecznej Krucjaty Miłości zachęcający, by zawsze działać na korzyść bliźniego.

„ABC Społecznej Krucjaty Miłości” to swoisty projekt wychowawczy jak być dobrym człowiekiem. Powstał on w 1967r., kiedy Prymas i wierni Kościoła w Polsce spotykali się z różnymi formami programowej komunistycznej agresji i nienawiści.

Konferencję wygłosi Ewelina Goździewicz, członek zarządu Katolickiego Stowarzyszenia Civitas Christiana. Podejmie punkt szósty ABC Społecznej Krucjaty Miłości, który mówi: "Działaj zawsze na korzyść bliźniego. Czyń dobrze każdemu, jakbyś pragnął, aby tobie tak czyniono. Nie myśl o tym, co tobie jest kto winien, ale co Ty jesteś winien innym."

Prymas Wyszyński nieustannie przypominał, ze trzeba w sobie wyrabiać wrażliwość na innych ludzi, zrozumieć ich potrzeby. Czas pandemii, teraz wojny pokazał jak potrafimy w sobie odnaleźć dobro, jak potrafimy realizować miłość chrześcijańską i to jest dla mnie najważniejsze przesłanie tego szóstego punktu ABC Społecznej Krucjaty Miłości – powiedziała Ewelina Goździewicz.

Zauważyła, że w ABC Społecznej Krucjaty Miłości kard. Wyszyński przypomina, że wielkie dobro zaczyna się od małego gestu.

Czuwanie rozpocznie Apel Jasnogórski, a zakończy o północy Msza św. sprawowana z intencją o kanonizację Prymasa Tysiąclecia.

Organizatorami czuwań są: Jasna Góra, Instytut Prymasa Wyszyńskiego i Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana”, którego bł. Prymas jest patronem.

Partnerem medialnym jest Radio Jasna Góra, które nocną modlitwę transmituje

/mdk

1 MDK5950

Mirosława Szymusik

Dziennikarz Biura Prasowego Jasnej Góry.
Członek Katolickiego Stowarzyszenia "Civitas Christiana".

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce
Kliknij w dowolny hashtag aby przeczytać więcej

#Czuwanie #Jasna Góra #ABC Społecznej Krucjaty Miłości #Ewelina Goździewicz #kard. Wyszyński #Prymas Tysiąclecia
© Civitas Christiana 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej