Konkurs prymasowski “Pro memoria”. Zostań publicystą katolickim!

2018/02/5
002293.jpg

Wygraj niezwykłą publikację IPN – I tom zapisków Prymasa Tysiąclecia „Pro memoria”! Zostań publicystą katolickim!

Zadanie konkursowe:

„Świętość polega na zwykłych rzeczach, dokonywanych w niezwykły sposób” (Pius XI) – jakie Twoim zdaniem były niezwykłe przejawy w działaniach Prymasa Tysiąclecia?

Najlepsza praca zostanie opublikowana w majowym numerze Miesięcznika „Civitas Christiana”.

Celem konkursu jest zainspirowanie postacią Kardynała Stefana Wyszyńskiego i popularyzacja wiedzy o tej wielkiej postaci XX wieku oraz promocja talentów. Konkurs ma charakter otwarty. Można zgłaszać prace, które nie były wcześniej publikowane.

Konkurs rozpoczyna się 5 lutego br. Odpowiedzi na pytanie konkursowe (4000-4500 znaków ze spacjami) należy wysyłać do 5 kwietnia 2018 roku na adres: mkowalczyk@civitaschristiana.pl

Po zapoznaniu się z pracami konkursowymi komisja podejmie decyzję o przyznaniu nagród. Zwycięzców powiadomimy drogą mailową w terminie do 10 kwietnia br. Wyniki konkursu zostaną opublikowane w serwisie e-civitas.pl.

Nagrodą za 4 najlepsze odpowiedzi jest publikacja Wydawnictwa IPN – zapiski kardynała Stefana Wyszyńskiego zatytułowane „Pro memoria”.

 

“Muszę przemawiać językiem “nowoczesnym”, to znaczy tak, by mnie zrozumieli “komuniści”. Nie sztuka przejść nad nimi do porządku dziennego. Oni muszą mnie zrozumieć. Jestem po to, by i wobec nich dać świadectwo Chrystusowi. I dlatego wykazuję, jakie korzyści ma ludzkość z przyjścia Boga-Człowieka na ziemię. To jest nie tylko zespolenie nieba i ziemi, ale to jest wyniesienie godności człowieka, to jest wejście Boga w codzienne życie ludzkie. Przykład – obraz Chrystusa ewangelicznego.

Dzięki temu religia człowieka uszlachetnia, uspołecznia, czyni go braterskim, pogodnym, wyzwala z okrucieństwa, które zawsze idzie jak cień za pogaństwem, a cofa się przed promieniami chrześcijaństwa. Religia zespala życie rodzinne, uszlachetnia pracę, otwiera skarbce i uczy rozdzielać dobra tej ziemi, jednoczy naród, tworzy społeczność pojednaną z narodów”.

– kard. Stefan Wyszyński, fragment zapisków z 1952 r.

Organizatorem konkursu jest redakcja Miesięcznika „Civitas Christiana”. Fundatorem nagród jest Instytut Pamięci Narodowej.

mak/mk

Kowalczyk Marta v2

Marta Kowalczyk

Filolog. Członek Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana”.

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce
Kliknij w dowolny hashtag aby przeczytać więcej

#konkurs #slider #Wyszyński
© Civitas Christiana 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej