Home / Rozmaitości / Św. Stanisław Kostka na znaczku pocztowym
640px-stanislaus-kostka-legros-n1.jpg

Św. Stanisław Kostka na znaczku pocztowym

Poczta Polska wyda serię znaczków pod nazwą “Patroni Polski”. Pierwszy z nich, ze św. Stanisławem Kostką, ukaże się 19 sierpnia.

Wydanie znaczka związane jest z 450. rocznicą śmierci św. Stanisława, a także z obchodami 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Zostanie on zaprezentowany podczas diecezjalnej uroczystości Roku Jubileuszowego św. Stanisława Kostki w Rostkowie, w diecezji płockiej, której głównym patronem jest św. Stanisław. Wizerunek, który trafi na znaczek, zaprojektowany przez Bożydara Grozdewa, pochodzi z obrazu Elżbiety Plewy-Hoffmann.

Oprócz znaczków Poczta Polska S.A wyda też tzw. kopertę FDC, czyli kopertę wydawaną w pierwszym dniu obiegu znaczków, w limitowanej wersji. Będzie ona zwierać logotyp serii “Patroni Polski”, zdjęcie kościoła św. Andrzeja na Kwirynale, gdzie znajdują się relikwie św. Stanisława Kostki oraz kopia jego własnoręcznej prośby z 27 października 1567 r. o rozmowę kwalifikacyjną, aby zostać przyjętym do nowicjatu jezuitów w Rzymie, z autentycznym podpisem świętego. Pojawi się także okolicznościowa pocztówka.

/wj

 

 

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce

Kliknij w dowolny hashtag aby przeczytać więce

#Patroni Polski, #płock, #poczta polska, #Rostkowo, #św. Stanisław Kostka, #znaczek pocztowy