1050. rocznica Chrztu Polski w Poznaniu [FOTORELACJA]

2016/04/18

W dniach 15-16 kwietnia główne uroczystości 1050. rocznicy Chrztu Polski, w których uczestniczyli duchowni różnych obrządków chrześcijańskich, parlamentarzyści oraz rzesze zainteresowanych osób, przeniosły się z Gniezna do Poznania.

W piątkowe przedpołudnie, 15 kwietnia, w poznańskim seminarium duchownym odbyło się zebranie Konferencji Episkopatu Polski. Następnie w Sali Ziemi na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich rozpoczęły się uroczyste obrady Zgromadzenia Narodowego z orędziem prezydenta RP Andrzeja Dudy. Kolejnym punktem był koncert w Filharmonii Poznańskiej, gdzie zabrzmiało jubileuszowe „Oratorium 966.pl”. Całość uświetniła procesja maryjna z kościoła farnego do katedry poznańskiej, gdzie legat papieski kard. Pietro Parolin odprawił Mszę świętą.

W sobotę 16 kwietnia na INEA stadionie pod hasłem “Gdzie chrzest, tam nadzieja” rozpoczęło się świętowanie jubileuszowe. Tam też została odprawiona Msza św. z chrztem dorosłych. Wieczorem w teatrze Muzycznym w Poznaniu, odbył się historyczny quiz multimedialny „Człowiek 1050-lecia”, a po nim ponownie na stadionie musical „Jesus Christ Superstar”.

Członkowie Stowarzyszenia wraz z przewodniczącym Oddziału Okręgowego w Poznaniu Karolem Irmlerem zaznaczyli swój udział zarówno w procesji jak i obecnością na uroczystościach odbywających się na stadionie.

Szersza relacja w majowym numerze miesięcznika “Civitas Christiana”.

Szymon Szczęsny

fot. Szymon Szczęsny

ss

Szczesny Szymon

Szymon Szczęsny

Historyk, ekonomista, podróżnik. Członek Katolickiego Stowarzyszenia Civitas Christiana.

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce
Kliknij w dowolny hashtag aby przeczytać więcej

#1050. rocznica Chrztu Polski #abp Stanisław Gądecki #bp Grzegorz Ryś #Chrzest 966 #Chrzest Polski 966 #historia #kard. Pietro Parolin #Karol Irmler #KEP #legat papieski homilia 1050 #Nowa Ewangelizacja #Pietro Parolin #Polska #polskość #Poznań stadion #Radosław Pazura #Robert Friedrich #Rocznica Chrztu 2016 #Stadion INEA Poznań #tożsamość #Wielkie Uwielbienie Poznań
© Civitas Christiana 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej