Abp Gądecki: Co to znaczy obchodzić Jubileusz Chrztu Polski (WIDEO)

2016/01/29

Świadomość tożsamości chrześcijańskiej i świadczenie własnym życiem o Chrystusie – to zadania, jakie widzi przed narodem ochrzczonym abp Stanisław Gądecki – przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski i jednocześnie przewodniczący Ogólnopolskiego Komitetu Organizacyjnego Obchodów 1050. Rocznicy Chrztu Polski w 2016 r.

Hierarcha przypomina, że takie świadectwo dali liczni wierni rodacy w 1966 r. Przygotowanie duchowe do 1000-lecia Chrztu Polski poprzedziła wówczas, w trudnej rzeczywistości PRL, 9-letnia Wielka Nowenna stanowiąca program duszpasterski opracowany przez Sługę Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego. Jubileusz stanowi nie tylko powód do świętowania, ale także do stawiania pytań o przyszłość. Jaka będzie Polska, jaki będzie Kościół? Na te pytania nie jesteśmy w stanie udzielić dziś pełnej odpowiedzi. – Pozostaje w nas jednak – zapewnia abp Gądecki – pewność nadziei zawarta w znaku Chrystusowego krzyża, czyli w znaku miłości.

mk

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce
Kliknij w dowolny hashtag aby przeczytać więcej

##Chrzest1050 #1050. rocznica Chrztu Polski #abp Stanisław Gądecki #chrzest polski #kard. Stefan Wyszyński #Prymas Tysiąclecia
© Civitas Christiana 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej