Na szlaku Miłosierdzia – skupienie łódzkiego oddziału okręgowego “Civitas Christiana”

2016/10/25
net.jpg

Prawie 100 osób wzięło udział w dniu skupienia łódzkiego oddziału okręgowego Katolickiego Stowarzyszenia “Civitas Christiana”, który odbył się 22 października w Świnicach Warckich – miejscu urodzenia i chrztu św. Faustyny Kowalskiej. Impulsem do wspólnotowej modlitwy było zawierzenie Chrystusowi w Nadzwyczajnym Jubileuszowym Roku Miłosierdzia. 

Na co dzień działający w swoich miastach, oddziałach, czując potrzebę zacieśniania wspólnoty postanowiliśmy jeszcze w Roku Miłosierdzia udać się wspólnie z pielgrzymką do Świnic Warckich. W tym niezwykłym duchowym wydarzeniu wzięło udział prawie 100 osób z różnych oddziałów terenowych okręgu łódzkiego. Opiekę duchową sprawował nad nami nasz asystent, ks. prof. dr hab. Stanisław Skobel, który przewodniczył Mszy świętej i wygłosił do nas homilię. Tematem przewodnim rozważań ks. prof. Skobla było Miłosierdzie. Mogliśmy wysłuchać, jak w praktyce mamy realizować hasło Roku Miłosierdzia “Miłosierni jak Ojciec”, obdarzać miłosierdziem innych, czerpiąc ze Skarbca Miłosierdzia Bożego.

Krótki życiorys św. Faustyny Kowalskiej, która urodziła się i wychowała w Świnicach Warckich, przedstawiła nam siostra ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia. Mogliśmy również oddać cześć i ucałować relikwie  Apostołki Miłosierdzia. Następnie uczestniczyliśmy w czuwaniu modlitewnym, w czasie którego rozważaliśmy fragmenty Dzienniczka s. Faustyny, mówiące o filarach naszego życia duchowego, czyli o wierze nadziei i miłości. We wspólnej modlitwie zawierzaliśmy Jezusowi Miłosiernemu całe Stowarzyszenie; władze, członków, sympatyków, nasze rodziny, bliskich i tych, którzy najbardziej potrzebują Miłosierdzia.

Przy okazji pobytu w Świnicach Warckich zwiedzaliśmy także dom rodzinny s. Faustyny, położony w pobliskim Głogowcu, gdzie można było poczuć klimat jej dzieciństwa i wzrastania w wierze. Uczestniczyliśmy też w Godzinie Miłosierdzia, prowadzonej przez Siostry MB Miłosierdzia.

Myślę, że każdy z nas czuł wielką radość widząc, że tak wielu członków i sympatyków chciało być tego dnia razem w tak niezwykłym miejscu, że mogliśmy doświadczyć mocy wspólnej modlitwy i radości wspólnoty. To nie przypadek, że dzień naszego skupienia miał miejsce w dniu wspomnienia świętego Jana Pawła II, którego wezwanie, wypowiedziane w 1994 r., by budować civitas christiana, nasze Stowarzyszenie obrało za fundamentalny kierunek.

Renata Czaja

mk

 

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce
Kliknij w dowolny hashtag aby przeczytać więcej

#Civitas Christiana Łódź #faustyna #Rok Miłosierdzia #Świnice Warckie
© Civitas Christiana 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej