Orędzie Papieża Franciszka przed ŚDM (WIDEO)

2016/07/19
papiez-franciszek-wideo-przed-sdm.png

W krótkim przesłaniu wideo przed Światowymi Dniami Młodzieży Ojciec Święty zwraca się do ludzi młodych ze wszystkich zakątków świata oraz do wszystkich Polaków. – Czuję, że jest to wielki dar od Pana, by stanąć między Wami, bo jesteście narodem, który w swojej historii przeszedł przez wiele prób, czasem bardzo ciężkich, i szedł na przód z siłą wiary, wspierany matczyną dłonią Najświętszej Maryi Panny – wyznał papież Franciszek.

Ojciec Święty wyraża radość z powodu możliwości spotkania z młodzieżą świata, które odbywa się w Polsce w czasie Jubileuszowego Roku Miłosierdzia. – Zbliża się już rozpoczęcie 31. Światowego Dnia Młodzieży, który wzywa mnie, aby spotkać młodych ludzi świata zebranych w Krakowie, a także daje mi radosną okazję, aby spotkać ukochany naród polski. Wszystko odbędzie się pod znakiem miłosierdzia w tym roku jubileuszowym oraz we wdzięcznej i oddanej pamięci świętego Jana Pawła II, który był architektem Światowych Dni Młodzieży i przewodnikiem narodu polskiego na jego niedawnej dziejowej drodze ku wolności – powiedział papież.

Papież Franciszek dziękuje młodym za zaangażowanie i modlitwę w jego intencji oraz wyraża pragnienie, by spotkanie w Krakowie dało całemu światu znak harmonii i zjednoczenia w Chrystusie. – Drodzy młodzi Polacy, wiem, że już od dawna, zwłaszcza przez modlitwę, przygotowujecie się na duże spotkanie w Krakowie. Z serca dziękuję za wszystko co robicie i za miłość z jaką to czynicie, i już teraz ściskam Was i błogosławię. (…) Bardzo pragnę spotkać się z Wami, aby dać światu nowy znak harmonii, mozaikę różnych twarzy, tak wielu ras, języków, ludów i kultur, ale zjednoczonych w imię Jezusa, który jest obliczem Miłosierdzia – mówi Ojciec Święty.

Jestem pewien, że pielgrzymka do sanktuarium w Częstochowie będzie dla mnie zanurzeniem w tej wypróbowanej wierze i będzie to dla mnie bardzo dobre.

Zwracając się wprost do Polaków, papież Franciszek wyznał, że wizytę na polskiej ziemi odczytuje jako wielki dar od Boga. – Czuję, że jest to wielki dar od Pana, by stanąć między Wami, bo jesteście narodem, który w swojej historii przeszedł przez wiele prób, czasem bardzo ciężkich, i szedł na przód z siłą wiary, wspierany matczyną dłonią Najświętszej Maryi Panny. Jestem pewien, że pielgrzymka do sanktuarium w Częstochowie będzie dla mnie zanurzeniem w tej wypróbowanej wierze i będzie to dla mnie bardzo dobre – powiedział papież.

Na koniec Ojciec Święty skierował słowa wdzięczności do biskupów i osób duchownych, a także wiernych świeckich zaangażowanych w przygotowanie Światowych Dni Młodzieży. Przy tej okazji papież akcentuje nieocenioną rolę rodziny, do której – jak podkreśla – przybywa ze swoją adhortacją apostolską “Amoris letitia”. – Dziękuję biskupom i kapłanom, zakonnikom i zakonnicom, wiernym świeckim, zwłaszcza rodzinom, którym przynoszę właśnie posynodalną adhortację apostolską “Amoris letitia”. To rodziny pokazują, jakie jest zdrowie moralne i duchowe narodu. Dlatego świętemu Janowi Pawłowi II tak bardzo zależało na narzeczonych, młodych małżonkach i rodzinach. Postępujcie dalej tą drogą – zachęca papież.

– Przesyłam Wam tę wiadomość jako dowód mojej życzliwości. Pozostańmy zjednoczeni w modlitwie i do zobaczenia w Polsce – tym pozdrowieniem kończy przesłanie wideo Ojciec Święty Franciszek.

Marcin Kluczyński

mk

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce
Kliknij w dowolny hashtag aby przeczytać więcej

#papież Franciszek #Światowe Dni Młodzieży Kraków 2016 #WYD
© Civitas Christiana 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej