Błogosławię i zachęcam do realizacji...

2021/12/10
warszt

Błogosławię i zachęcam do realizacji...

W odpowiedzi na ten  apel  Księdza  Arcybiskupa Tadeusza Wojdy, Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” wczoraj zorganizowało szkolenie dla katechetów pt. „Wierzyć, działać i zwyciężać jak Prymas Tysiąclecia”.  

Pragniemy  pokazać, iż od Prymasa Wyszyńskiego można się uczyć wielu rzeczy. Można uczyć się rozumienia Kościoła, Narodu, rodziny. Można uczyć się walki o prawdę i wolność w skrajnie trudnych sytuacjach, działania zarówno w wymiarze społecznym, jak i osobistym, pracy nad sobą. Można uczyć się wierności Wierze i Tradycji oraz tego, jak odpowiadać na wyzwania współczesności, jak rozwiązywać problemy, z którymi mierzymy się we współczesnym świecie. W trakcie szkolenia uczestnicy zapoznali się z aktualną interpretacją dziedzictwa Stefana kard. Wyszyńskiego.

Prelegenci poruszali ważne tematy:

Prymas Wyszyński współczesnym trenerem personalnym? - Prof. Paweł Skibiński, wykładowca Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego

Prawa i wolność człowieka w ujęciu Prymasa Tysiąclecia - Tomasz Nakielski, Przewodniczący Rady Fundacji Civitas Christiana

Godność człowieka. Pole zmagań Prymasa Tysiąclecia - Beata Zembrzycka, Dyrektor Regionu Gdańsko-Toruńskiego KSCCH

Prymas Tysiąclecia – obrońca kultury narodowej - Kazimierz Sakowicz, członek Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana”

Po szkoleniu, każdy z uczestników otrzymał darmowy pakiet edukacyjny, którego celem jest dostarczenie nauczycielowi podstawowych materiałów do prowadzenia innowacyjnych lekcji związanych z nauczaniem i dziedzictwem Prymasa Tysiąclecia, tak by zdobytą wiedzę mógł wykorzystać podczas zajęć lekcyjnych.

Dziękujemy serdecznie za uczestnictwo i poświęcony czas  wszystkim katechetom wierząc, że to szkolenie będzie dla ich tylko wstępem do pogłębiana wiedzy o nauczaniu naszego wielkiego Patrona.

 

Źródło: O.O. Katolickiego Stowarzyszenia "Civitas Christiana" w Gdańsku

/em

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce
Kliknij w dowolny hashtag aby przeczytać więcej

#warsztat #Prymas Wyszyński #Gdańsk
© Civitas Christiana 2023. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej