Kredyt społeczny, czyli początek nowego totalitaryzmu

2023/07/12
totalitaryzm
Fot. Civitas Christiana TV, youtube.com

"To już nie jest chiński wyjątek. To metoda, którą rządy największych państw świata – w tym także zachodnich liberalnych demokracji – chcą przetestować i upowszechnić dla totalnej kontroli społeczeństwa". Czym jest tzw. system kredytu społecznego oraz w których polskich gminach przetestowano go po raz pierwszy? Opowiedział gość spotkania organizowanego przez Katolickie Stowarzyszenie "Civitas Christiana" oraz Klub "Polonia Christiana", dr Jakub Majewski.

Prelegent to znawca tematu w zakresie nowoczesnych technik informatycznych służących inwigilacji, a także badacz komunikacji społecznej, mediów i nowoczesnych gier. Pierwszą wersję awizowanego wykładu pt. „Kredyt społeczny, czyli początek nowego totalitaryzmu” wygłosił w zeszłym roku w Toruniu. Prelekcja ta przyjęła została z dużym zainteresowaniem i stała się także jednym z elementów późniejszej publikacji pokonferencyjnej wydanej przez Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi.

W 28 czerwca 2023 r. mieszkańcy Dolnego Śląska i Małopolski mieli okazję wysłuchać zaktualizowanej wersji wykładu dr. Jakuba Majewskiego w ramach spotkań Klubów „Polonia Christiana”. Dzięki niemu poznają Państwo charakterystykę chińskiego eksperymentalnego systemu totalnej kontroli społecznej i sterowania społeczeństwem przy pomocy odgórnie zdefiniowanych kar i nagród za określone zachowania. Dr Majewski naświetlił zagrożenia płynące z prób implementacji tego systemu w Azji, jak również przypadki testowania tej metody w innych częściach świata, w tym także… w Polsce.  

 

Dr Jakub Majewski jest pracownikiem naukowym Uniwersytetu im. Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, gdzie zajmuje się badaniem gier komputerowych, w tym implementacją elementów kulturowych w grach, ich funkcją społeczną, jak również samą historią produkcji gier w Polsce. Pod kątem tych zainteresowań naukowych studiował wcześniej na australijskim Bond University. Oprócz tego, jest wnikliwym badaczem zmian politycznych i kulturowych na świecie, ze szczególnym uwzględnieniem stosunków międzynarodowych. Regularnie publikuje swoje analizy w dwumiesięczniku „Polonia Christiana”.

Zapraszamy do wysłuchania!

 

Organizatorem spotkania z dr. Jakubem Majewskim z Uniwersytetu im. Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy na temat „Kredyt społeczny, czyli początek nowego totalitaryzmu” było Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” wraz z Klubem "Polonia Christiana".

Źródło: PoloniaChristiana.org

 

/ab

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce
Kliknij w dowolny hashtag aby przeczytać więcej

#totalitaryzm #Wrocław #wykład #Bydgoszcz #kredyt społeczny #Uniwersytet im. Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy #Chiny
© Civitas Christiana 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej