Łódź: Relacja ze spotkania "Śladami Tamar"

2021/11/18
1 Ecivitas slajder v2
Źródło: Civitas Christiana Łódź

Piątego listopada br. w siedzibie łódzkiego oddziału Katolickiego Stowarzyszenia ,,Civitas Christiana” odbyło się kolejne Spotkanie z Żywym Słowem w ramach realizowanego cyklu Śladami wybranych postaci biblijnych. Podczas spotkania uczestnicy mogli przyjrzeć się sylwetce Tamar, opisanej w 38. rozdziale Księgi Rodzaju.

Prowadzący – dr teologii – p. Michał Zborowski przybliżył rys historyczny związany z omawianą postacią, uzasadniał niezrozumiałe motywy jej postępowania. Bez odwołania się do kontekstu kulturowego, wyjaśnienia np. na czym polegało prawo lewiratu niezwykle trudno byłoby domyśleć się, dlaczego Tamar podstępem uwiodła swojego teścia – Judę.

Kolejnym etapem spotkania było lectio divina w nawiązaniu do omawianego fragmentu Pisma Świętego. Uczestnicy podjęli się osobistej refleksji starając się zmierzyć z pytaniami w jaki sposób historię Tamar odnieść do swojego życia tu i teraz, co Pan Bóg chce przez tę opowieść przekazać, jak wprowadzić Jego Słowo w czyn?

Wszystkie osoby, z Łodzi i okolic, chcące lepiej zrozumieć oraz pogłębiać rozumienie Pisma Świętego, a także modlić się nimi zapraszamy do śledzenia terminów i uczestnictwa w kolejnych Spotkaniach z Żywym Słowem realizowanych w ramach cyklu Śladami wybranych postaci biblijnych.

Na najbliższym spotkaniu będziemy podążać Śladami Józefa. Szczegółów prosimy szukać na stronie: http://www.warszawa-lodz.civitaschristiana.pl/. Serdecznie zapraszamy!

 

/em

Kubicka

Barbara Kubicka

Członek Katolickiego Stowarzyszenia Civitas Christiana

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce
Kliknij w dowolny hashtag aby przeczytać więcej

#Bibia #spotkanie z biblią #Spotkanie z żywym Słowem #Łódź #dr Michał Zborowski
© Civitas Christiana 2022. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej