Piotr Sutowicz: Nowe rzeczy w nowych czasach [nagranie]

2021/9/13
piotr sutowicz
Źródło: gość.pl

W drugim numerze kwartalnika "Społeczeństwo" poruszamy tematykę nauczania papieża Leona XIII. Wybrane tematy artykułów przybliżają Państwu Weronika Ostrowska i Piotr Sutowicz.

Warto przypomnieć:

Kwartalnik „Społeczeństwo” to ukazująca się od 1995 r. polska wersja międzynarodowego periodyku «La Società», który powstał w 1991 r. w Weronie. Celem czasopisma jest rozwijanie i popularyzacja myśli społecznej Kościoła w szeroko rozumianym kontekście spraw europejskich i światowych.

Czytelnik regularnie otrzymuje przegląd i analizę problematyki skoncentrowanej wokół takich zagadnień jak: demokracja i uczestnictwo, rodzina, praca i bezrobocie, bogactwo i ubóstwo, globalizacja, migracje, kwestia demograficzna, integracja europejska, polityka społeczna, mass media, zrównoważony rozwój – i wielu innych. Wśród autorów pojawiają się nazwiska najwybitniejszych przedstawicieli katolickiej nauki społecznej z różnych rejonów Europy i świata. Czasopismo współpracuje z kilkunastoma ośrodkami studiów nad nauką społeczną Kościoła i posiada własny komitet naukowy. Edycja polska zawiera zarówno materiały zagraniczne w starannych przekładach, jak i teksty autorów rodzimych.

Soundclou:

/uk

© Civitas Christiana 2021. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej