#ABS – Bądź Apostołem Bożego Słowa

2016/02/12

Zapraszamy do włączenia się w bardzo prostą akcję ewangelizacyjną w sieci. O co chodzi? – Papież Franciszek skierował do uczestników XX Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej wezwanie, by w swoich środowiskach stawali się Apostołami Bożego Słowa. Tę zachętę chcemy zrealizować także poprzez internetowe Apostolstwo Bożego Słowa, które zawiązujemy na czas tegorocznego Wielkiego Postu.

CO TRZEBA ZROBIĆ?
Z pewnością przy lekturze Słowa Bożego masz wiele przemyśleń. Zapraszamy Cię do podzielenia się nimi. Co dwa tygodnie w okresie Wielkiego Postu na konkursowym fanpage’u facebook.com/konkursbiblijny  będzie publikowany wybrany fragment Pisma Świętego. Możesz odnieść się do niego na różne sposoby: napisać krótki tekst, załączyć film lub grafikę, podłączyć link do materiału w sieci, który Twoim zdaniem najlepiej pasuje do wybranego fragmentu. Swoją propozycję wysyłasz na adres email: abs@civitaschristiana.pl. Każdego dnia na konkursowym fanpage’u będzie publikowany jeden wpis. Co tydzień będziemy też losowali zestawy upominkowe dla Apostołów Bożego Słowa.

PO CO TO WSZYSTKO?
Słowo Boże jest żywe, skuteczne i działa na różne sposoby, często łamiąc schematy naszych przewidywań. Tak działa ewangelizacja. Włączając się w projekt Apostołów Bożego Słowa, dzielimy się Ewangelią w sieci, która dla nas młodych stanowi przestrzeń dynamicznego wyrazu siebie. Całokształt naszych przemyśleń, inspiracji i dobrych natchnień będzie nie tylko odpowiedzią na papieskie wezwanie, ale także swego rodzaju e-rekolekcjami w Wielkim Poście. Dlatego warto pisać, linkować i lajkować #ABS!

mk

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce
Kliknij w dowolny hashtag aby przeczytać więcej

#akcja ewangelizacyjna #Apostołowie Bożego Słowa #civitas christiana #papież Franciszek #Wielki Post #XX Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej
© Civitas Christiana 2022. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej