Debata nt. Nastolatek też człowiek! w Krakowie

2015/10/25

Specyficzne problemy okresu dojrzewania będą przedmiotem rozważań w ramach kolejnej z cyklu debat o rodzinie, która odbędzie się 28 października br. o godz. 17.00 w gmachu Akademii Ignatianum w Krakowie.

Kiedy dziecko przestaje być dzieckiem, a jeszcze nie jest dorosłym to znaczy, że jest nastolatkiem. Czasami może się zdarzyć, że rodzice i wychowawcy oraz nastolatki mają wrażenie, że jakby „żyli na dwóch różnych planetach”. Haim Ginott twierdził, że rodzice pragną być potrzebni nieustannie swoim nastoletnim dzieciom jednak często potrzebą nastoletnich dzieci jest nie potrzebować rodziców. Tworzy to swoisty konflikt, którego rodzice doświadczają codziennie, pomagając tym, których kochają, stać się osobami niezależnymi od nich. Jak zatem razem żyć kiedy nastolatek przeżywa nawał nowych, nieznanych czy zadziwiających odczuć, które nieustannie się zmieniają i ewoluują? Jak razem żyć kiedy nastolatek, mimo szczerych chęci, nie potrafi odpowiedzieć na pytanie ‘co się dzieje’? Jak się zachować, kiedy nastolatek potrzebuje dialogu i rozmowy i jednocześnie mówi, że nikogo nie potrzebuje? Jak usłyszeć to, czego nastolatki nie mówią a bardzo chcą powiedzieć?

Te pytania będą stanowiły punkt wyjścia dla trzeciej debaty z cyklu Wokół rodziny i rodzicielstwa, na którą serdecznie zapraszają Katedra Nauk o Rodzinie Akademii Ignatianum w Krakowie i Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana”. Debata trzecia pt. Nastolatek też człowiek! odbędzie się 28 października 2015 r. o godz. 17.00 w sali 300 Akademii Ignatianum w Krakowie, ul. Kopernika 26.

Debaty kierowane są do szerokiego grona odbiorców, do wszystkich którym bliska jest tematyka rodziny i wychowania. Debaty kierowane są zarówno do pracowników naukowych jak i studentów, a przede wszystkim rodziców i wychowawców, którzy poszukują takich sposobów na wychowanie, które pozwolą być wystarczająco dobrym rodzicem i wystarczająco dobrym wychowawcą.

mk

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce
Kliknij w dowolny hashtag aby przeczytać więcej

#civitas christiana #dojrzewanie #Ignatianium #kraków #młodzież #Nastolatki #problem dorastania #rodzina #wychowanie
© Civitas Christiana 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej