Gniezno: 9 maja briefing przed spotkaniem z Anną Fenby Taylor – wnuczką Zofii Kossak

2018/05/9
spotkanie-z-a-taylor-gniezno-2018.png

Gnieźnieński Oddział Katolickiego Stowarzyszenia “Civitas Christiana” zaprasza na briefing prasowy 9 maja, przed spotkaniem z Anną Fenby Taylor, nt: “Zofia Kossak – wspomnienia o mojej babci”. Pani Anna jest najstarszą z ośmiu wnuków pisarki Zofii Kossak, jednej z najwybitniejszych pisarek XX w., publicystki katolickiej, współzałożycielki organizacji Front Odrodzenia Polski oraz Rady Pomocy Żydom.

 

Briefing odbędzie się 9 maja (środa) o godz. 13.00 w sali Katolickiego Stowarzyszenie ,,Civitas Christiana” w Gnieźnie, Bednarski Rynek 4a.

Spotkanie z Anną Fenby Taylor nt: ,,Zofia Kossak – wspomnienia o mojej babci’’ odbędzie się 17 maja o godz. 18.00 w sali Katolickiego Stowarzyszenie ,,Civitas Christiana’’ w Gnieźnie, Bednarski Rynek 4a.

Anna Fenby Taylor urodziła się i wychowała w Wielkiej Brytanii. Od 20 lat aktywnie upowszechnia pamięć o życiu i twórczości Zofii Kossak-Szczuckiej, pisarki, byłej więźniarski niemieckiego obozu Auschwitz, współzałożycielki podziemnych organizacji w okupowanej Polsce, w tym Rady Pomocy Żydom Żegota.

Anna Fenby Taylor w swym wspomnieniu przedstawi zarówno rodzinną historię rodu Kossaków, a także trudne życie swojej babci w czasach okupowanej Polski.

Pani Anna odkryła prawdziwą datę urodzin babci (10 sierpnia 1889 r.) oraz okoliczności i datę śmierci w obozie Auschwitz jej drugiego syna, Tadeusza Szczuckiego. Pani Ania postanowiła zamienić dom nad kanałem La Manche w Anglii na niewielkie mieszkanie w Górkach Wielkich w Beskidzie Śląskim, gdzie mieszkała Zofia Kossak i gdzie obecnie działa Fundacja im. Zofii Kossak.

Działalność programowa Fundacji, prowadzona jest głównie w Centrum Kultury i Sztuki „ Dwór Kossaków”, ma na celu kontynuację ideałów, jakimi kierowała się słynna pisarka.

Do pobrania:
Plakat
Notka Anna Fanby-Taylor

 

mk

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce
Kliknij w dowolny hashtag aby przeczytać więcej

#Anna Fenby Taylor #Zofia Kossak
© Civitas Christiana 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej