Marsz Świętości Życia w Warszawie i w Szczecinie – 15 kwietnia

2018/4/13
affection-1866868-19204.jpg

“Jestem za życiem!” – 15 kwietnia, w niedzielę, w Warszawie i w Szczecinie przejdzie XIII Marsz Świętości Życia. Uczestnicy marszu wystąpią w obronie prawa do życia każdego człowieka.

W mediach społecznościowych pojawi się tego dnia hasztag #adOPCJA. Oznacza on, że żadna oczekująca dziecka kobieta nie musi decydować się na aborcję – może urodzić i zdecydować się na oddanie noworodka do adopcji.

Marsz Świętości Życia przypomina słowa zawarte w Konstytucji: „Rzeczpospolita Polska zapewnia każdemu człowiekowi prawną ochronę życia”. Niestety, los dzieci nienarodzonych jest trwale zagrożony tzw. „kompromisem aborcyjnym”.

Udział w Marszu jest publiczną deklaracją obrony życia i  świętowaniem radości z istnienia oraz życia rodzinnego.

Warszawskie Msze święte, poprzedzające marsz, odprawione zostaną:

  • o godz. 11.00 przez kard. Kazimierza Nycza w archikatedrze św. Jana Chrzciciela na Starym Mieście,
  • przez bp. Romualda Kamińskiego w katedrze Świętych Floriana Męczennika i Michała Archanioła na Pradze.

Następnie uczestnicy marszu spotkają się na Placu Zamkowym. O godz. 12.40 wspólnie przejdą Krakowskim Przedmieściem w kierunku bazyliki Świętego Krzyża, gdzie nastąpi zakończenie Marszu Świętości Życia.

Marszowi tradycyjnie towarzyszy akcja “Pielucha dla Malucha” – zbiórka pieluszek, kosmetyków i mleka dla niemowląt z Domu Samotnej Matki w Zielonce.

Marsz z okazji Dnia Świętości Życia w Warszawie jest organizowany od 25 marca 2006 r. Idea powstała z inicjatywy Lidii Klempis z Polskiej Federacji Ruchów Obrony Życia przy współpracy Duszpasterstwa Rodzin Archidiecezji Warszawskiej, następnie w przygotowania Marszu zaangażowali się studenci ze wspólnoty „Woda Życia”, a od 2011 Rycerze Jan Pawła II. Co roku przybywa nowych organizacji i ruchów zaangażowanych w organizację święta życia i rodziny.

Marsz dla Życia w Szczecinie w tym roku zatriumfuje pod hasłem “Piękni od Poczęcia”. Zapraszamy w niedzielę, godz. 15.00 – Jasne Błonia. Ubierz się na biało!

mak

Kowalczyk Marta v2

Marta Kowalczyk

Filolog. Członek redakcji i Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana”.

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce
Kliknij w dowolny hashtag aby przeczytać więcej

#adopcja #Marsz Świętości Życia #obrona życia #slider
© Civitas Christiana 2021. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej