Orszak Świętego Mikołaja w Lublinie

2014/11/18

6-grudnia-PlakatPo raz pierwszy w historii Lublina, 6 grudnia 2014 r., pod patronatem ks. abp. Stanisława Budzika Metropolity Lubelskiego, dr Krzysztofa Żuka Prezydenta Miasta Lublin, Sławomira Sosnowskiego Marszałka Województwa Lubelskiego oraz Krzysztofa Babisza Lubelskiego Kuratora Oświaty, odbędzie się Orszak Świętego Mikołaja, który przejdzie ulicami osiedla na Czwartku. Mieszkańcy Lublina wyjdą z Kościoła pw. św. Mikołaja a następnie odwiedzą kilka wybranych punktów na Czwartku. Lubelski orszak ma być świętem radości, do którego zostali zaproszeni uczniowie z okolicznych szkół, parafianie oraz mieszkańcy Lublina. Ma to być barwny korowód. Św. Mikołaj będzie niósł worek prezentów, odwiedzi między innymi dzieci w Domu Dziecka przy ul. Sierocej, ul. Dymowskiego i ul. ks. Słowikowskiego, małych pacjentów Dziecięcego Szpitala Klinicznego przy ul. Chodźki oraz dzieci niepełnosprawne i niewidome w Specjalistycznym Ośrodku Wychowawczym przy ul. Hirszfelda.

Wydarzenie rozpocznie się o godz. 10:00 mszą św. w kościele pw. św. Mikołaja, celebrowaną przez ks. abp. Stanisława Budzika Metropolitę Lubelskiego, a następnie o godzinie 11:00 nastąpi wyjście z kościoła i przemarsz ulicami: Szkolną, Czwartek, Lubartowską, Obywatelską, Hirszfelda, Chodźki, Sierocą, Biernackiego i Lubartowską.

Jako parafia św. Mikołaja chcemy pobudzić mieszkańców Lublina, a zwłaszcza dzieci i młodzież do refleksji i dobroczynności, wrażliwości na potrzebujących, skrzywdzonych przez los, a także wyprostować skrzywiony przez współczesne media i wszechobecną komercję wizerunek św. Mikołaja.

W trakcie orszaku zostaną przedstawione sceny z życia św. Mikołaja, które zaprezentuje teatr Panoptikum z Młodzieżowego Domu Kultury w Lublinie. Na zakończenie orszaku odbędzie się uroczysty piknik z wieloma niespodziankami. Przewidujemy, że św. Mikołaj odwiedzi ok. 500 dzieci ze wspomnianych ośrodków, a w pochodzie weźmie udział kilka tysięcy mieszkańców Lublina i okolic.

ks. Piotr Kawałko
(proboszcz parafii św. Mikołaja)

mm

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce
Kliknij w dowolny hashtag aby przeczytać więcej

#Lublin #św. Mikołaj
© Civitas Christiana 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej