taniec.jpg

Rekolekcje z tańcem dla Boga

2018/7/25

W Krakowie odbędą się wyjątkowe trzydniowe rekolekcje, podczas których konferencje, warsztaty, modlitwa oraz uwielbianie Boga – będą dotykać tematu tańca. Spotkanie potrwa od 24 do 26 sierpnia i będą mu przewodzić słowa z 17. rozdziału Dziejów Apostolskich „W Nim żyjemy, poruszamy się i jesteśmy”.

– Od dawna chcieliśmy stworzyć przestrzeń, gdzie chętni mogliby poznać jaką prawdę o człowieku i Bogu w nas odsłania ruch, który porywa do tańca, bo nie pozwala pozostać w bezruchu wobec Stwórcy i stworzenia. Tańczysz dla Boga już od dłuższego czasu? A może nigdy tego nie robiłeś, a chciałbyś spróbować? Te trzy dni są właśnie dla Ciebie – zachęca Monika Świątek, współorganizatorka inicjatywy.

Rekolekcje będą pracą z własnym ciałem w cyklach warsztatowych. – Do współtworzenia tego czasu zaprosiliśmy tancerki i instruktorki tańca współczesnego, które mają doświadczenie drogi duchowej w tańcu – zabiorą nas one w drogę do spotkania się ze sobą i Bogiem w naszym ciele – zapowiada Świątek.

Jedną z prowadzących będzie Katarzyna Nieużyła – tancerka, choreograf oraz instruktor tańca. Ukończyła ona instruktorskie studium tańca jazzowego pod patronatem Kieleckiego Teatru Tańca, a także prowadzi „jONA – chrześcijańskie warsztaty świadomości ciała dla kobiet” oraz współtworzy spektakl „Lilia” – pierwszy taneczny spektakl o życiu Maryi.

Zajęcia warsztatowe odbywać się będą w 3 grupach po około 15 osób. Poza zajęciami tanecznymi uczestnicy dowiedzą się jaką rolę taniec zajmował w historii Kościoła oraz usłyszą osobiste świadectwa o miejscu tańca w wierze prowadzących.

– Nie zabraknie świadectw, uwielbienia czy modlitwy wstawienniczej. Taniec to wyrażanie siebie – często ciężko przekazać nam coś przez słowa, stąd to bardzo dobra forma modlitwy, wręcz oddawanie Bogu siebie całym ciałem – dodaje Świątek.

Organizatorami wydarzenia są dwie wspólnoty – „Głos na pustyni” oraz „Jafa”. Do udziału w warsztatach już zgłosiło się 45 osób, ale chętni mogą się jeszcze zapisywać na listę rezerwową. Szczegółowe informacje o Rekolekcjach Modlitwy Tańcem dostępne są na ich facebookowym profilu pod nazwą „Jestem, więc tańczę”.

mak

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce
Kliknij w dowolny hashtag aby przeczytać więcej

#rekolekcje #taniec
© Civitas Christiana 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej