Spotkanie z Kajetanem Rajskim w Koszalinie

2016/02/20

We wtorek 23 lutego odbędzie się spotkanie z Kajetanem Rajskim, autorem książek i opracowań na temat historii Żołnierzy Wyklętych, m.in. “Wilczęta. Rozmowy z dziećmi Żołnierzy Wyklętych”. Zainteresowanych zapraszamy do siedziby Stowarzyszenia w Koszalinie (ul. Zwycięstwa 135a)  na godz. 18:30.

Kajetan Rajski promuje swoje nowe dzieło – kwartalnik “Wyklęci”,  którego jest redaktorem naczelnym. Spotkanie będzie poświęcone tematom przedstawionym w kwartalniku – 5 Wileńskiej Brygadzie AK i mjr Zygmuntowi Szendzielarzowi “Łupaszko”. Redaktor naczelny przedstawi wiele niepublikowanych dotychczas informacji i odkryć historyków na temat tej formacji. Szczególnie ciekawy będzie temat działalności 5 Wileńskiej Brygady AK w Koszalinie. Autor przedstawi niezwykle dramatyczne losy dzieci żołnierzy wyklętych, które po aresztowaniu i zgładzeniu ich rodziców zaangażowanych w walkę niepodległościową były prześladowane, więzione i szykanowane w okresie PRL. Na spotkaniu będzie można nabyć kwartalnik “Wyklęci” i książki “Wilczęta. Rozmowy z dziećmi żołnierzy wyklętych.”

koszalin

ss

Szczesny Szymon

Szymon Szczęsny

Historyk, ekonomista, podróżnik. Członek Katolickiego Stowarzyszenia Civitas Christiana.

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce
Kliknij w dowolny hashtag aby przeczytać więcej

#5 Wileńska Brygada AK #Civitas Christiana Koszalin #Kajetan Rajski #mjr Zygmunt Szendzielorz "Łupaszko" #Żołnierze Wyklęci
© Civitas Christiana 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej