To ostatnie dni zgłoszeń do Konkursu Biblijnego!

2016/02/25

Tylko do poniedziałku 29 lutego katecheci mają czas na zgłoszenie swoich szkół do XX Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej.

Cieszący się niesłabnącym powodzeniem wśród młodych Konkurs Biblijny, organizowany przez Katolickie Stowarzyszenie Civitas Christiana, doczekał się jubileuszu 20-lecia. Dzięki tej inicjatywie po Pismo Święte sięga każdego roku ok. 30 000 uczniów szkół ponadgimnazjalnych ze wszystkich diecezji w kraju.

Dlaczego młodzi tak chętnie biorą udział w tym konkursie:

W tym roku organizatorzy zapraszają do rozważania Księgi Pieśń nad Pieśniami, Ewangelii wg św. Mateusza oraz Listu do Efezjan. W ten sposób Konkurs Biblijny wpisuje się treścią w ogłoszony przez Ojca Świętego Franciszka Rok Miłosierdzia. – To szczególny czas, w którym pragniemy odkrywać na kartach Pisma Świętego miłosierne oblicze Ojca. Papież Franciszek w swojej bulli „Misericordiae vultus” zaraz na początku cytuje list do Efezjan, w którym znajduje się piękny opis Miłosiernego Boga: „A Bóg, będąc bogaty w miłosierdzie, przez wielką swą miłość, jaką nas umiłował…” – wyjaśnia ks. prof. Mirosław Wróbel (KUL), autor pytań konkursowych.

Pierwszy etap konkursu odbędzie się jednocześnie we wszystkich zgłoszonych szkołach 15 marca br. i zostanie przeprowadzony według jednolitego w całym kraju testu. Podobnie wygląda kwestia oceny, która dzięki specjalnie opracowanemu arkuszowi ułatwi weryfikację na tym samym poziomie. – Katecheci otrzymują od nas pakiety do przeprowadzenia całego etapu w swoich szkołach: test, zestaw do ewentualnej dogrywki i arkusz odpowiedzi – wyjaśnia Beata Zembrzycka, koordynatorka krajowa OKWB.

Troje najlepszych przedstawicieli każdej ze szkół przechodzi do kolejnego etapu, na poziomie swoich diecezji, a następnie ma szansę awansować do dwudniowego finału konkursu w Niepokalanowie. Najlepsi mają szansę na zdobycie indeksów uprawniających do podjęcia studiów w wielu renomowanych uczelniach wyższych, bez egzaminów wstępnych, na kilkunastu kierunkach, takich jak: teologia i filozofia, ale również politologia, dziennikarstwo, socjologia czy italianistyka. Laureaci wraz z katechetami udają się także na pielgrzymki do Ziemi Świętej, Rzymu i Wilna.

Informacje i zgłoszenia na www.okwb.pl

POCZUJ RADOŚĆ EWANGELII!

 

 

mk

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce
Kliknij w dowolny hashtag aby przeczytać więcej

#INCO #XX Konkurs Biblijny #XX Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej
© Civitas Christiana 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej