Transmisja na żywo 36. Pielgrzymki “Civitas Christiana” na Jasną Górę (WIDEO)

2016/05/24

Za pośrednictwem serwisu e-civitas.pl będzie możliwe oglądanie na żywo transmisji z 36. Pielgrzymki Katolickiego Stowarzyszenia “Civitas Christiana” na Jasną Górę. Przekaz telewizyjny z Mszy św. w jasnogórskiej bazylice rozpocznie się 28 maja, o godz. 13.00. 

Dziękczynienie za 1050. lat chrześcijaństwa w Polsce, przejście przez jasnogórską Bramę Miłosierdzia oraz modlitwa w intencji beatyfikacji sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego to najważniejsze akcenty 36. Pielgrzymki Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana” na Jasną Górę, która odbędzie się w dn. 27-28 maja 2016 r.

Obchodzona w tym roku 1050. rocznica Chrztu Polski jest doskonałą okazją, aby sobie przypomnieć, że w dzieje naszej Ojczyzny od początku wpisana jest Bogurodzica. To Jej cudowny wizerunek obecny na Jasnej Górze jest niejako naszym drugim godłem, naszym znakiem narodowym. W telegramie do prymasa Polski z 21 grudnia 1966 r. papież Paweł VI zauważył, że „z ową sławną Stolicą kultu Maryjnego wiąże się szczególna chwała i sława Waszej Ojczyzny, a Lud Wasz, dręczony klęskami, tam właśnie znajdował zawsze przeobfitą pociechę”.

Widząc w Pani Jasnogórskiej Królową i najlepszą Opiekunkę Narodu, kard. Stefan Wyszyński 3 maja 1966 r. oddał Polaków i wszystko, co Polskę stanowi, w macierzyńską niewolę Maryi. W Milenijnym Akcie zostały określone dwa cele tego oddania: ubezpieczenie Kościoła świętego na drugie tysiąclecie chrześcijaństwa i przekazanie nienaruszonej wiary kolejnym pokoleniom Polaków. Najlepiej można było to uczynić w dłoniach Matki Najświętszej, której opieki naród nasz nieustannie w swoich dziejach doświadczał.

Świadomi odpowiedzialności za Kościół Chrystusowy, za katolickie oblicze Polski trzeciego tysiąclecia i pełni ufności w orędownictwo Królowej Polski co roku przybywamy na Jasną Górę jako wspólnota Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana” i dokonujemy nowego aktu zawierzenia. Tegoroczna pielgrzymka odbędzie się w dniach 27–28 maja. Oprócz ponownego oddania się Matce Bożej ważnym momentem jasnogórskiego spotkania będzie przejście przez Bramę Miłosierdzia wyrażające naszą gotowość przyjęcia Bożego miłosierdzia i rozwoju w sobie miłosiernej postawy. Wraz z Matką Miłosierdzia, jak zwykle, modlić się będziemy o to, by nasz patron, prymas Polski kard. Stefan Wyszyński, został ogłoszony błogosławionym. Sięgać będziemy do bogactwa jego jasnogórskiego przesłania i oddania Bogurodzicy.

TRANSMISJA MSZY ŚWIĘTEJ NA ŻYWO Z BAZYLIKI JASNOGÓRSKIEJ
sobota, 28 maja 2016 r. godz. 13.00

PROGRAM 36. OGÓLNOPOLSKIEJ PIELGRZYMKI NA JASNĄ GÓRĘ

27 maja (piątek)
17.30 – rozpoczęcie pod pomnikiem kard. Stefana Wyszyńskiego – przejście przez Bramę
Miłosierdzia – specjalna modlitwa – monodram Czas to miłość na podstawie Zapisków więziennych
Prymasa Tysiąclecia kard. Stefana Wyszyńskiego (sala o. A. Kordeckiego lub hale św. Józefa)
21.00 – Apel Jasnogórski (kaplica Matki Bożej)
– procesja światła połączona z modlitwą różańcową o beatyfikację kard. Stefana Wyszyńskiego
(błonia jasnogórskie)

28 maja (sobota)
10.00 – droga krzyżowa po Wałach (prowadzona przez asystentów oddziałów Katolickiego
Stowarzyszenia „Civitas Christiana”)
13.00 – Msza św. (bazylika jasnogórska)

Serdecznie zapraszamy!
Informacje organizacyjne i zapisy uczestników
w oddziałach Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana”
(wykaz)

mk

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce
Kliknij w dowolny hashtag aby przeczytać więcej

#częstochowa #Jasna Góra #Pielgrzymka Civitas Christiana
© Civitas Christiana 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej