Zaproszenie na Święto Kobiet u Najpiękniejszej z Niewiast

2024/02/28
plakat A3 kadr

Szczególna modlitwa o szacunek dla życia każdego człowieka, zwłaszcza tego poczętego, oraz błaganie za matki, by nie ustawały w przekazywaniu swym dzieciom wiary, zanoszona będzie na Jasnej Górze 8 marca. Na organizowane już po raz siedemnasty przez Civitas Christiana „Święto Kobiet u Najpiękniejszej z Niewiast” zaproszone są nie tylko panie.

Podczas tegorocznego spotkania przywołane zostaną m.in. dwie niezwykłe postaci - matki świętych kapłanów: Marianna Popiełuszko i Emilia Wojtyłowa, kobiety skromne, o niezłomnym sercu, wielkiej mądrości i autentycznej wierze. O nich mówić będzie autorka ich biografii dr Milena Kindziuk z UKSW.

Przywołując te wyjątkowe matki chcemy uczyć się od nich miłości, oddania, nadziei oraz wielkiej wiary takiej, która pomaga przebaczyć nawet mordercom syna - powiedziała Izabela Tyras z Katolickiego Stowarzyszenia "Civitas Christiana" w Częstochowie.

Najważniejszym punktem jasnogórskiego świętowania Dnia Kobiet będzie Msza św. sprawowana o godz.17.00 w Kaplicy Matki Bożej. Zgodnie ze zwyczajem Eucharystia celebrowana będzie w Kielichu Życia i Przemiany. Kielich złożyły polskie kobiety 2 maja 1982 r. jako wymowne wotum na 600-lecie istnienia częstochowskiego sanktuarium. Był on znakiem moralnego zwycięstwa Narodu i symbolem obrony życia od poczęcia do naturalnej śmierci. Przyozdobiony jest wizerunkami czterech kobiet: św. Jadwigi Śląskiej - urodziła sześcioro dzieci i przeżyła śmierć pięciorga z nich, św. Jadwigi Królowej -wcześnie pojęła prawdę, że rządzenie i panowanie to przede wszystkim obowiązek i służba, św. Teresy Ledóchowskiej - życie poświęciła pracy misyjnej i Stanisławy Leszczyńskiej - położnej z Oświęcimia, która w obozie odebrała ponad 3 tys. porodów.

Szczególnej wymowy nabierają dziś słowa Stanisławy Leszczyńskiej, która w sytuacji zagrażającej także jej życiu, w obozie koncentracyjnym, potrafiła odpowiedzieć niemieckiemu lekarzowi, który kazał jej zabić niemowlę: „nie, nigdy. Nie wolno zabijać dzieci”. Ona jest dla nas, w sytuacji, gdy młodym kobietom, a nawet dziewczynom, proponuje się tzw. tabletkę dzień po, wzorem odwagi i asertywności, determinacji, by nie tylko wybierać życie, ale by młodym mówić o tym, że jest ono zawsze największą wartością - zauważyła organizatorka Święta Kobiet u Najpiękniejszej z Niewiast.

Podczas jasnogórskiego spotkania 8 marca nie zabraknie także programu artystycznego. Wystąpi Kinga Kipigroch, która mimo młodego wieku zachwyca swoim głosem, uczestniczyła w wielu popularnych talent show.

Okolicznościowe spotkanie rozpocznie się po Mszy św., ok. godz.18.15 w Sali Papieskiej.

Święto Kobiet organizowane jest na Jasnej Górze z inicjatywy Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana” w Częstochowie. Celem spotkania jest ukazanie piękna kobiecego powołania oraz roli niewiast w życiu rodziny i Narodu. Wydarzenie jest okazją do wyrażenia wdzięczności za dar bycia kobietą. Jest też zaproszeniem do refleksji nad geniuszem kobiecego powołania, którego wzorem jest Maryja.

Na Jasną Górę organizatorzy zapraszają nie tylko kobiety. Wydarzenie będzie transmitowane w Radiu Jasna Góra oraz w Internecie.

 

/mdk

1 MDK6102

Izabela Tyras

Przewodnicząca Oddziału Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana” w Częstochowie.

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce
Kliknij w dowolny hashtag aby przeczytać więcej

#święto kobiet u najpiękniejszej z niewiast #Jasna Góra #Izabela Tyras #Milena Kindziuk #Marianna Popiełuszko #Emilia Wojtyłowa #kielich życia i przemiany #Kinga Kipigroch
© Civitas Christiana 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej