Home / Z życia "Civitas Christiana" / Adwentowy Dzień Skupienia Oddziału Okręgowego w Poznaniu
ads-2.jpg

Adwentowy Dzień Skupienia Oddziału Okręgowego w Poznaniu

W sobotę 9 grudnia 2017 roku odbył się coroczny Adwentowy Dzień Skupienia Oddziału Okręgowego Stowarzyszenia w Poznaniu. Tematem przewodnim było hasło obecnego roku duszpasterskiego: “Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”.

Dzień Skupienia rozpoczął się w kościele pw. Wszystkich Świętych w Poznaniu nabożeństwem pokutnym i Mszą Świętą pod przewodnictwem ks. Janusza Grześkowiaka, asystenta kościelnego Oddziału Okręgowego Stowarzyszenia w Poznaniu. Duch Święty prowadzi nas do otwarcia na innych, nie do zamknięcia się we własnym kościelnym getcie. Potrzeba nam iść za Duchem Świętym, aby uzyskać prawdziwe poznanie Boga, a nie tylko nasze ludzkie wyobrażenia na Jego temat – mówił ks. Grześkowiak w trakcie homilii.

Następna część Dnia Skupienia miała miejsce w siedzibie Oddziału Okręgowego w Poznaniu przy ulicy Bóżniczej. Piotr Ewertowski, pracownik Oddziału wygłosił wprowadzenie do roku duszpasterskiego na podstawie wytycznych Episkopatu Polski. Następnie przewodniczący Oddziału Okręgowego, Karol Irmler przedstawił plan działalności Stowarzyszenia na najbliższy okres.

Na zakończenie odbyło się Zebranie Zarządu Oddziału Okręgowego.

Piotr Ewertowski, fot. Karol Irmler

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce

Kliknij w dowolny hashtag aby przeczytać więce

#Civitas Christiana Poznań, #dzień skupienia, #formacja, #ks. dr Janusz Grześkowiak, #modlitwa, #Piotr Ewertowski, #spotkanie