Home / Z życia "Civitas Christiana" / Gdańskie spotkanie opłatkowe

Gdańskie spotkanie opłatkowe

W Galerii Mariackiej odbyło się tradycyjne spotkanie opłatkowe wzięli w nim udział członkowie Rady Oddziału Okręgowego oraz sympatycy i przyjaciele Stowarzyszenia z Gdańska.

Wśród przyjaciół należy wymienić:  posła PIS Kazimierza Smolińskiego jednocześnie prezesa Fundacji „Sursum Corda” , z którym  Oddział współpracuje w sprawach dotyczących obrazy uczuć religijnych oraz Annę Kołakowską nowo -wybraną radną Rady Miasta Gdańska- liderką Krucjaty Różańcowej za Polskę, z którą współpracowaliśmy m.in. przy okazji akcji związanej  z czytaniem w Krytyce Politycznej scenariusza sztuki „Golgoty Picnic”, wówczas wspólnie jako odpowiedź na obrazoburczą prowokację czytaliśmy w naszym Oddziale – Biblię.

Gościem honorowym spotkania był bp Wiesław Szlachetka, który nie po raz pierwszy  gościł w naszej Galerii. Po odczytaniu prologu Ewangelii wg Św. Jana i wygłoszonym przez ks. Biskupa słowie do zebranych, wysłuchano krótkiego koncertu kolęd w wykonaniu Joanny Orzeł z przyjaciółmi i podzielono się opłatkiem.

Waldemar Jaroszewicz

pgw

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce

Kliknij w dowolny hashtag aby przeczytać więce

#Anna Kołakowska, #civitas christiana, #Gdańsk, #Kazimierz Smoliński, #opłatek, #spotkanie