Home / Z życia "Civitas Christiana" / II tydzień toruńskich Anielskich Spotkań w obiektywie
sl.jpg

II tydzień toruńskich Anielskich Spotkań w obiektywie

W drugim tygodniu festiwal Anielskich Spotkań odbywający się w dniach 27 września – 4 października został poszerzony o warsztaty dla dzieci i młodzieży oraz wystawy malarstwa, ikon i fotografii. Nie zabrakło kolejnych koncertów, w tym kończący festiwal występ Michała Hajduczeni z zespołem Ikos w Muzeum Diecezjalnym w Toruniu.

W piąty dzień festiwal, 1 października, Anielskie Spotkania ponownie zagościł w Fundacji “Światło”. W ramach koncertu “Piosenki dla nadziei” Leszek Miliński z uczniami toruńskich zespołów muzycznych zaśpiewali dla podopiecznych, pracowników oraz wolontariuszy związanych z fundacją. (więcej zdjęć – http://www.civitaschristiana-torun.pl/anielskie-spotkania-2018-dzien-v-piosenki-dla-nadziei/)

W dniach 1-3 października w Zespole Szkół nr 6 oraz w sali klubowej Stowarzyszenia w Toruniu odbył się cykl warsztatów plastycznych dla dzieci i młodzieży z toruńskich szkół – Szkoły Podstawowej i Gimnazjum nr 19, Szkoły Podstawowej nr 1 oraz Szkoły Podstawowej nr 3. Tematem przewodnim zajęć prowadzonych w ramach Anielskich Spotkań przez Alicję Bogacką z wolontariuszami był wizerunek Anioła. (więcej zdjęć – http://www.civitaschristiana-torun.pl/anielskie-spotkania-2018-warsztaty-dla-dzieci-i-mlodziezy/)

3 października w Muzeum Diecezjalnym odbył się wernisaż wystawy „Ikona, duch naszych czasów”, na której zaprezentowano prace Grzegorza Prokopiuka oraz Anny Crisanti i jej uczniów. Wydarzenie odbywało się w ramach XIII Anielskich Spotkań oraz V Tygodnia Refleksji nad Kulturą Duchową, organizowanego przez fundację Pionowy Wymiar Kultury. (więcej zdjęć – http://www.civitaschristiana-torun.pl/anielskie-spotkania-2018-dzien-vi-ikona-duch-naszych-czasow/).

Ostatni dzień festiwalu obfitował w wydarzenia kulturalne. Jako pierwszy odbył się o godz. 17 wernisaż fotografii Urszuli Sobkowiak w sali klubowej Stowarzyszenia. Temat wystawy “Beskidzkie przemyślenia” zgromadził miłośników gór Beskidu Niskiego i Sądeckiego, architektury cerkiewnej oraz kultury łemkowskiej. (więcej zdjęć – http://omega.civitaschristiana-torun.pl/urszula-sobkowiak-beskidzkie-zamyslenia/).

Atrakcją kończącą XIII festiwal Anielskich Spotkań w Toruniu był koncert zespołu Ikos Michała Hajduczeni, który wykonał koncert pieśni cerkiewnych w sali Muzeum Diecezjalnego w Toruniu. (więcej zdjęćhttp://www.civitaschristiana-torun.pl/anielskie-spotkania-2018-dzien-vii-koncert-muzyki-cerkiewnej/)

Szymon Szczęsny, fot. Damian Fajfer, Paulina Piotrowska, Szymon Szczęsny

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce

Kliknij w dowolny hashtag aby przeczytać więce

#Alicja Bogacka, #Anielskie spotkania, #anioł, #Anna Crisanti, #architektura sakralna, #Beskidy, #dzieci, #fotografie, #Galeria Omega, #Grzegorz Prokopiuk, #ikona, #ikony, #koncert, #Michał Hajduczenia, #młodzież, #Muzeum Diecezjalne w Toruniu, #muzyka, #obrazy, #Paulina Piotrowska, #pieśni, #Pionowy Wymiar Kultury, #plastyka, #prof. Jerzy Uścinowicz, #sztuka, #Tydzień Refleksji nad Kulturą Duchową, #Urszula Sobkowiak, #warsztaty, #wystawa, #zdjęcia, #zespół Ikos