Home / Z życia "Civitas Christiana" / Koncert pieśni patriotycznej w Toruniu
koncert-patriotyczny-51.jpg

Koncert pieśni patriotycznej w Toruniu

8 listopada w podstawowej szkole specjalnej nr 19 w Toruniu odbył się koncert pieśni patriotycznej dla młodzieży szkolnej w wykonaniu Jacka Beszczyńskiego i Krzysztofa Kwiatkowskiego.

W występ wprowadziła nauczycielka p. Marzenna Pakalska-Królewicz, witając artystów oraz zaproszonych gości, a także prezentując tło wydarzeń, które rozegrały się na ziemiach polskich przed stu laty. Do aktywnego udziału w występie zaprosił uczniów również Piotr Hoffmann, przewodniczący Zarządu Oddziału Okręgowego w Toruniu.

Nie ma lepszego sposobu na zacieśnianie więzi rodzinnych jak wspólne uczestnictwo w tak ważnym wydarzeniu jak Święto Niepodległości, dlatego zachęcam Was, aby po powrocie do domu zaproponować rodzicom wywieszenie flagi państwowej oraz wybranie się 11 listopada pod pomnik marszałka Józefa Piłsudskiego – zasugerował Piotr Hoffmann.

Część artystyczną rozpoczęła pieśń Legionów “My pierwsza brygada“, a w dalszej części duet Jacek Beszczyński i Krzysztof Kwiatkowski wykonali nieśmiertelne piosenki jak “Pałacyk Michla“, “Wojenko, wojenko” czy “Przybyli ułani“. Koncert zakończyło wspólne odśpiewanie hymnu państwowego o godz. 11:11, czym uczniowie włączyli się do ogólnopolskiej akcji “Szkoła do hymnu”. Za wspólne uczczenie 101 rocznicy odzyskania niepodległości wszystkim podziękowała p. Alicja Golon, dyrektor placówki.

Koncertowi towarzyszyła wystawa Regionalnego Ośrodka Debaty Międzynarodowej w Toruniu pt. “Dumni z Polski“, przygotowana specjalnie z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Wydarzenie zostało dofinansowane z budżetu Gminy Miasta Toruń w ramach projektu “100-lecie powrotu Torunia do wolnej Polski”.

Szymon Szczęsny (fot.)