Home / Z życia "Civitas Christiana" / Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej obecny na targach SACROEXPO w Kielcach
wp-20180611-09-10-38-pro.jpg

Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej obecny na targach SACROEXPO w Kielcach

Przyciągający corocznie 30 tys. młodych konkurs biblijny organizowany przez Katolickie Stowarzyszenie “Civitas Christiana” jest obecny na targach SACROEXPO, które odbywają się w dn. 11-13 czerwca w Kielcach. Z inicjatywą skierowaną do młodzieży szkół ponadgimnazjalnych można się zapoznać na stoisku strategicznego partnera i fundatora nagród głównych – Biura Podróży TRINITY-PL.

Odbywająca się po raz 19. Międzynarodowa Wystawa Budownictwa i Wyposażenia Kościołów, Sztuki Sakralnej i Dewocjonaliów SACROEXPO, to najważniejsze wydarzenie branży sakralnej w Europie. Ta, jedyna w swoim rodzaju impreza to nie tylko wydarzenie komercyjne, ale też kulturalne.

Odwiedzający Targi na stoisku D-4 mogą się zapoznać z bogatą ofertą Biura Podróży TRINITY-PL, które w tym roku gości u siebie dzieło Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej. Firma jako strategiczny partner tej inicjatywy jest fundatorem nagród głównych – pielgrzymek do Ziemi Świętej i do Grecji – śladami św. Pawła Apostoła dla zwycięzców i ich katechetów. Warto odwiedzić to stoisko, by samemu spróbować swoich sił w biblijnych zmaganiach. Organizatorzy konkursu proponują udział w mini quizie biblijnym, w którym prawidłowe odpowiedzi są nagradzane książkami Instytutu Wydawniczego PAX.

Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej jest formułą spotkania ze Słowem Bożym, na którą corocznie chętnie odpowiadają uczniowie szkół ponadgimnazjalnych w całej Polsce. Inicjatywa Katolickiego Stowarzyszenia “Civitas Christiana” skupia młodzież i ich katechetów wokół Biblii, ale także integruje podmioty, które w swojej działalności kierują się wartościami Ewangelicznymi. Stąd na stoisku D-4 znajdziemy także ofertę firmy GRUPA INCO SA oraz zapoznamy się z działalnością FUNDACJI CIVITAS CHRISTIANA – głównych partnerów konkursowych.

SACROEXPO od lat przyciąga do Kielc blisko 5000 zwiedzających. Tutaj, mają oni możliwość zapoznania się z najnowszymi trendami sztuki sakralnej i dewocjonaliów, wyposażenia kościołów, nowymi technologiami w budownictwie sakralnym oraz w dziedzinie konserwatorskiej. W tym roku udział w targach bierze 270 wystawców z 13 krajów, takich jak: Polska, Stany Zjednoczone, Słowenia, Ukraina, Węgry, Włochy, Hiszpania, Rosja, Niemcy, Macedonia, Grecja, Portugalia i Słowacja.

marklucz

mk

Znamy zwycięzców 22. Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej

 

 

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce

Kliknij w dowolny hashtag aby przeczytać więce

#biuro podróży, #Fundacja Civitas Christiana, #Grecja, #INCO, #pax, #sacroexpo, #slider, #trinity, #trinity-pl, #ziemia święta