Home / Z życia "Civitas Christiana" / Toruń: Wystawa prac prof. Jana Pręgowskiego w Galerii Omega
fot008-2.jpg

Toruń: Wystawa prac prof. Jana Pręgowskiego w Galerii Omega

„Narastający rygor języka artystycznego Jana Pręgowskiego powoduje, że coraz większym wyzwaniem staje się opatrzenie tej spoistej twórczości komentarzem słowa. Seria ostatnich rysunków malarza potwierdza w sposób szczególny ten postępujący proces skupienia się na rozwijaniu wewnętrznego, rządzącego się właściwymi tylko sobie prawami idiomu artystycznego.”

fragment wstępu autorstwa dr hab. Łukasza Kiepuszewskiego do katalogu wystawy malarstwa i rysunków w BWA w Pile, w 2006 r.

Jan Pręgowski, studiował na Wydziale Sztuk Pięknych UMK w Toruniu, w Instytucie Artystyczno-Pedagogicznym. Dyplom z malarstwa uzyskał w pracowni Prof. Stanisława Borysowskiego w 1974 roku. Od 1977 roku brał udział wystawach środowiskowych, ogólnopolskich malarstwa oraz w wystawach międzynarodowych i sztuki polskiej za granicą. Jednocześnie miał ponad 60 wystaw indywidualnych w galeriach krajowych i za granicą.

 

Więcej informacji o działalności toruńskiej Galerii Omega:

http://omega.civitaschristiana-torun.pl/jan-pregowski-rysunki/

/ss

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce

Kliknij w dowolny hashtag aby przeczytać więce

#Civitas Christiana Toruń, #Galeria Omega, #Jan Biesek, #malarstwo, #prof. Jan Pręgowski, #prof. Michał Träger, #sztuka, #wernisaż, #wystawa