ks Wojtecki kwadrat

ks. dr Dariusz Wojtecki

Asystent kościelny Katolickiego Stowarzyszenia Civitas Christiana”.

Gesty i słowa
2024/4/29

Formuły i elementy materialne ustanowione w zasadniczym obrzędzie sakramentu nie mogą być dowolnie zmieniane w imię kreatywności. Takie postępowanie sprawia w rzeczywistości, że sam sakrament jest nieważny, a więc nigdy nie zaistniał.

Wojtecki: Wiara, napomnienie, przebaczenie
2023/10/19

Konkretność wiary, napomnienie braterskie i przebaczenie – w tym szczególnym czasie stowarzyszeniowego życia – domagają się szczerych, uczciwych i poważnych decyzji, potwierdzających przynależność do grona uczniów Jezusa Chrystusa.

Jedenaste: nie będziesz algorytmem
2023/7/17

Rozwój sztucznej inteligencji to ogromny potencjał dla ludzkości, który powinien służyć człowiekowi. Zostanie on jednak wykorzystany tylko wtedy, gdy ci, którzy tę technikę rozwijają, zachowają konsekwentną wolę działania w sposób etyczny i odpowiedzialny…

„Kościół jest kobietą”
2023/5/4

Takie wypowiedzi ze strony papieża rodzą poważne konsekwencje i chociaż często mają one charakter spontaniczny, są wyrazem ważnego w nauczaniu papieskim nurtu myślenia: współczesny Kościół powinien być bardziej maryjny i bardziej kobiecy.

Encyklika o pokoju na Ukrainie
2023/2/24

„Wojna na Ukrainie już w przededniu swojego rozpoczęcia postawiła każdego z nas przed wieloma pytaniami” – napisał Franciszek we wstępie do nowej książki, zbierającej jego wypowiedzi dotyczące konfliktu za naszą wschodnią granicą.

Nikt nie zbawia się sam
2022/10/17

„W centrum tego świata stale obecny jest Pan życia, który tak bardzo nas kocha. On nas nie opuszcza, nie zostawia nas samymi, bo definitywnie zjednoczył się z naszą ziemią, a Jego miłość zawsze prowadzi nas do znalezienia nowych dróg”.

O marzeniach, pamięci i modlitwie ludzi, którzy wydadzą owoc nawet i w starości
2022/7/20

Podobnie jak w czasach Symeona i Anny, obojga w podeszłym wieku, także dzisiaj Duch Święty wzbudza w osobach starszych myśli i słowa mądrości. Z tego powodu papież Franciszek w ubiegłym roku ustanowił Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych, który jest o…

Katecheta czy katechista?
2022/2/18

W ubiegłym roku Ojciec Święty podjął dwie ważne decyzje dotyczące roli i miejsca świeckich w Kościele. Ustanowił posługę katechety świeckiego oraz dokonał zmiany w prawie kanonicznym, która pozwala, aby posługę mogły pełnić również kobiety.

Ks. Dariusz Wojtecki: Harmonogram Opatrzności Bożej
2021/11/18

„My, papież Franciszek […], naszą Apostolską władzą zezwalamy, aby Czcigodny Sługa Boży STEFAN WYSZYŃSKI, Arcybiskup Gnieźnieński i Warszawski, Prymas Polski, Kardynał Świętego Kościoła Rzymskiego, Pasterz według Serca Chrystusowego, który poświęcił swoje…

ks. dr Dariusz Wojtecki: Kościół katolicki a nie ekskluzywny klan
2021/6/25

Tegoroczny „V Festiwal Katolickiej Nauki Społecznej. Od teorii do praktyki” w swojej debacie eksperckiej podejmie temat: „Racja stanu czy racje klanów”. Pandemia na stałe zmieniła polskie społeczeństwo, ale też wywołała ogromną polaryzację opinii, prowadz…

© Civitas Christiana 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej