Michal Paradowski kwardrat

Michał Paradowski

Członek Instytutu Biblijnego Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana”. Student dziennikarstwa i medioznawstwa na UW.

Bóg działa przez fakty
2024/7/15

„Cuda polskie” Czesława Ryszki nazwałbym prawdziwym podręcznikiem polskiej tożsamości, tak bardzo umyślnie dziś rozmywanej. Myślę, że to pozycja szczególnie ważna na rynku książek traktujących o historii Polski, zwłaszcza w czasach, gdy próbuje się niektó…

Paradowski: Państwo katolickie czy wewnętrzna misja Kościoła?
2024/7/8

To właśnie kard. Ratzinger w ’69 r. w wywiadzie dla niemieckiego radia Fulda wskazywał, że Kościół utraci wiele swoich przywilejów, nie będzie stał ani po stronie lewicy, ani prawicy i że właśnie poprzez te przeobrażenia stanie się wspólnotą wierzących, k…

Paradowski: Patrzeć z nadzieją w przyszłość
2024/7/4

Mimo najszczerszych chęci, nie da się nawet najbliższej osoby przekonać do wytrwania przy Bogu... Nieraz naprawdę pozostaje tylko modlitwa. Tylko i aż.

Paradowski: Agnieszka czy Baśka?
2024/7/4

My, chrześcijanie, mieszkamy na świecie, pracujemy jak wszyscy inni, zakładamy rodziny, jeździmy na wakacje, chodzimy na wesela, mamy swoje hobby – niby wszystko robimy tak samo, jak inni. Ale nie do końca. My nie jesteśmy z tego świata!

© Civitas Christiana 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej