Bez katolipy. Premiera filmu "Powołany"

2022/04/8
20220405 202922
Fot. Marta Karpińska

Warszawa. Kino Wisła. 5 kwietnia 2022 roku. Godzina 20. To właśnie wtedy w tym miejscu premierę miał film „Powołany”. Film, który jak powiedział Rafał Patyra – prowadzący całą uroczystość – powinien zostawić w widzach ślad.

Po wyjściu z kina, po obejrzeniu tego filmu taki ślad powinien zostać wewnątrz nas i to będzie ślad, do którego być może będziemy wracać, a być może to będzie ślad, na który wejdziemy i on pomoże nam zmieniać nasze życie na lepsze.

Blisko 500 osób na sali kinowej. Wśród nich między innymi twórcy, współpracownicy, mecenasi projektu, aktorzy czy główni bohaterowie tego dzieła. Po blisko trzech latach wreszcie można było ujrzeć końcowy efekt. Producenci rozpoczynali prace nad filmem dokumentalnym, a skończyli na dokumencie fabularyzowanym. Jedna wizyta duszpasterska i siedem niesamowitych świadectw wplecionych w tę opowieść – od gangstera działającego w grupie przestępczej, po ateistę, który wychował się w niewierzącej rodzinie.

Czy jest to film o posłudze kapłanów, czy może jednak o wielkiej miłości Boga do człowieka? Dla młodych czy dla starszych odbiorców? Ta różnorodność historii głównych bohaterów sprawia, że każdy widz – niezależnie od wieku – powinien odnaleźć w nich cząstkę siebie. Jest to film zarówno o posłudze kapłańskiej jak i o ogromnej miłości Boga do nas. Twórcy chcieli stworzyć takie dzieło, żeby nie było tak zwanej „katolipy”. I nie było. Świadczyć o tym mogą chociażby owacje na stojąco po zakończonej projekcji filmu, jak również mnóstwo pochwał, gratulacji i ciepłych słów skierowanych do twórców, które zalały ich prywatne profile w mediach społecznościowych.

Bardzo dobrze zrealizowane sceny fabularyzowane połączone z prawdziwymi historiami, które wyzwalają prawdziwe emocje, a także ukazują odpowiedzi na pewne pytania zadawane często przez człowieka poszukującego Boga. To wszystko składa się na materiał najwyższej klasy! No i jeszcze ten ślad, który zostaje po jego obejrzeniu… Potwierdzam. U mnie został.

Film „Powołany” będzie miał premierę na platformie YouTube w Wielki Czwartek (14.04.2022 r.) o godzinie 7 na kanale Fundacja Filmowa „Powołany”. Twórcy dzieła odpowiedzieli także na wiele głosów zainteresowania i umówili pokaz specjalny filmu, w którym wezmą udział. Wydarzenie odbędzie się 27 kwietnia 2022 roku o godzinie 19 w Kinie Wisła.
____________________________________________________

Zobaczcie jak wyglądała wtorkowa premiera filmowa:

/mdk
Kamil Latuszek

Kamil Latuszek

Dziennikarz, członek Centrum Medialnego Civitas Christiana, twórca materiałów audiowizualnych i autor tekstów.

 

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce
Kliknij w dowolny hashtag aby przeczytać więcej

#Powołany #Janek Sobierajski #Andrzej Kocuba #ks. Piotr Śliżewski #Marcin Kwaśny #Rafał Patyra #kapłaństwo #film o kapłanach #kino Wisła
© Civitas Christiana 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej