Czyja jest Unia Europejska? Zaproszenie na wykład 28.08

2023/08/22
28.08.2023 Piotr Gaglik kadr
Grafika: Renata Jakubczyńska

Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” we Wrocławiu zaprasza na wykład redaktora Piotra Gaglika pt: „Czyja jest Unia Europejska?” Odbędzie się ono w poniedziałek 28 sierpnia o godz. 17:00 przy ul. Staromłyńskiej 2A/U12 (Kompleks Młyna Maria).

Wykładem tym wrocławski „Civitas” otwiera jesienny cykl spotkań, które stanowią kontynuację wieloletniego bloku formacyjnego znanego pod nazwą „Poniedziałków na Kuźniczej”. Nowa lokalizacja (ul. Staromłyńska) wiąże się z zawieszeniem dosłownego brzmienia nazwy cyklu, niemniej całą, związaną z nim dobrą tradycję  organizatorzy mają nadzieję przenieść do nowej lokalizacji.

Gość spotkania - Piotr Gaglik - jest  znany uczestnikom debat organizowanych przez wrocławskie „Civitas Christiana” z dociekliwych i nieoczywistych wniosków, wynikających z obserwacji politycznych, popartych wiedzą prawniczą i politologiczną.

Temat spotkania nawiązuje do tradycji Unii Europejskiej i tego w jakich okolicznościach i w imię czyich interesów państwowych były organizowane pierwociny tej struktury. Pochylimy się nad pytaniem czy twarde francusko-niemieckie jądro organizacji uległo dekompozycji. A jeśli nie, to co z tego wynika dla polskiej polityki.

 

/mdk

Piotr Sutowicz

Piotr Sutowicz

Historyk, zastępca redaktora naczelnego, członek Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana”.

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce
Kliknij w dowolny hashtag aby przeczytać więcej

#Piotr Gaglik #Poniedziałki na Kuźniczej #Unia Europejska #wykład #Wrocław #Poniedziałki na Staromłyńskiej
© Civitas Christiana 2023. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej