Doroczne spotkanie księży asystentów Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana”

2023/11/22
CCH 1406 v2
Fot. Kamil Latuszek

W dniach 20-22 listopada w ośrodku GAWRA w Wiknie odbyło się spotkanie księży asystentów Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana”.

Pierwszego dnia zjazdu, kapłani uczestniczyli w wieczornej mszy świętej, a po kolacji spotkali się z Członkami Rady Nadzorczej oraz Zarządu Stowarzyszenia. Podczas rozmów poruszono aktualne tematy z życia „Civitas Christiana”, a także przedstawiono wyzwania i plany na najbliższy czas.

Drugi dzień wypełniony był konferencjami, które wygłosił dla księży asystentów, ks. prof. dr hab. Mirosław Wróbel z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, przewodniczący Komisji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej. Na początku pierwszej nauki nastąpiło krótkie zapoznanie ze wszystkimi kapłanami, którzy w kilku zdaniach opowiedzieli o sobie, m. in. o tym w jakiej parafii działają i czym się zajmują na co dzień w pracy duszpasterskiej oraz przez jaki czas są już związani z „Civitas Christiana”. Tematem pierwszej konferencji było zagadnienie wspólnoty, a konkretnie uczestnictwa we wspólnocie. W czasie kolejnych nauk, ks. prof. Wróbel nawiązywał do święta Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny, które przypadało tego dnia (21 listopada). O tym była również homilia, którą wygłosił w trakcie mszy świętej. Podczas niej kapłani modlili się za Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana”, a także za wszystkich księży asystentów, również tych, którzy z różnych powodów nie mogli uczestniczyć w tym spotkaniu. Po Eucharystii odbyła się druga konferencja, a po niej wspólny obiad. Po ostatniej części nauk, każdy z kapłanów otrzymał upominki przygotowane przez Stowarzyszenie oraz GRUPĘ INCO S.A, które wraz z ks. prof. Wróblem wręczała Estera Ryczek, Członek Zarządu „Civitas Christiana”.

Spotkanie zakończyło się w środę wspólnym śniadaniem i poranną mszą świętą, po której wszyscy kapłani wrócili do swoich miejscowości.

 

/mdk

Kamil Latuszek

Kamil Latuszek

Dziennikarz, członek Centrum Medialnego Civitas Christiana, twórca materiałów audiowizualnych i autor tekstów.

 

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce
Kliknij w dowolny hashtag aby przeczytać więcej

#asystenci kościelni Civitas Christiana #Wikno #ks. prof. Mirosław Wróbel #Estera Ryczek
© Civitas Christiana 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej