Koszalin: Przyznano Nagrody im. kard. nom. Ignacego Jeża [nagranie]

2021/10/3
jez nagrody
Źródło; PRK

W piątek (1.10) w Koszalinie odbyło się posiedzenie Kapituły Nagrody im. kard. nom. Ignacego Jeża "Radość płynie z Nadziei". Kapituła przyznała statuetki - wśród nominowanych są działaczka społeczna, wolontariuszka i katolickie media.

Nagrody przyznano:

- Krystynie Czajce-Opanowicz - za determinację i wieloletnią pracę na rzecz budowania katolicko-społecznej rzeczywistości diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej, a w szczególności miasta Szczecinka,

- Monice Czajce - za akcje edukacyjne, wolontariackie i ewangelizacyjne inspirujące wielu młodych ludzi do stawania się świadkami wiary i czynienia miłosierdzia względem drugiego człowieka,

- Ks. Krzysztofowi Witwickiemu i zespołowi Fundacji Dobre Media Nowej Ewangelizacji - za niestrudzone pokazywanie mocy Słowa Bożego żyjącego w Kościele.

Ceremonia wręczenia nagród odbędzie się 17 października o godz. 16  podczas uroczystej gali w Filharmonii Koszalińskiej. Zaproszenia są dostępne w siedzibie Katolickiego Stowarzyszenia "Civitas Christiana".

Warto przypomnieć. Celem Nagrody im. kard. nom. Ignacego Jeża "Radość płynie z Nadziei" jest upamiętnienie dokonań i osoby jej patrona, a także promowanie oraz inspirowanie działalności i twórczości krzewiącej ideały i postawy będące świadectwem uniwersalnych wartości chrześcijańskich. Nagroda przyznawana jest osobom fizycznym oraz instytucjom w uznaniu działalności społeczno-kulturalnej oraz charytatywnej.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy Mateusza Gawrońskiego z Ryszardem Pilichem, sekretarzem Kapituły.

/uk

Gawronski

Mateusz Gawroński

Dziennikarz. Członek redakcji oraz Katolickiego Stowarzyszenia "Civitas Christiana".

© Civitas Christiana 2022. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej