Madryt wkrótce rozpocznie Jubileuszowy Rok św. Izydora

2022/01/31
royal ga66fbb4f4 1920
Źródło: pixabay.com
Madryt przygotowuje się do Świętego Roku Jubileuszowego św. Izydora z okazji 400-lecia kanonizacji patrona stolicy Hiszpanii. „Będzie to rok łaski dla mieszkańców tego miasta, który przyniesie nam wiele błogosławieństw” - wskazuje kard. Carlos Osoro w okolicznościowym liście pasterskim. 

 „Będzie to rok na umocnienie wiary, nadziei i miłości; rok, byśmy napełnili się Bogiem i Jego miłością i przekazali ją dalej” - czytamy w liście. Kard. Osoro zachęca do zapoznania się z życiem św. Izydora, odwiedzenia miejsc związanych z jego osobą, a także do napicia się wody ze źródła, które jest poświęcone patronowi Madrytu i rolników.

Kardynał wskazuje, że „Izydor jest żywą Ewangelią Boga”, człowiekiem, który „żył jako uczeń Chrystusa i głosił Ewangelię jako mąż, ojciec, sąsiad i robotnik”. Był prawdziwym „świętym z sąsiedztwa” czułym na potrzeby innych, szukającym prawdy i sprawiedliwości w świecie pracy, budowniczym „braterstwa wśród wszystkich, ze wszystkimi i dla wszystkich”. Taki był ten człowiek, który „żył w Madrycie w XII wieku pokazując swoim życiem, że Bóg jest z nami” - podkreśla kard. Carlos Osoro.

Rok Jubileuszowy rozpocznie się 15 maja br., czyli w święto św. Izydora. W programie zostały przewidziane liczne celebracje liturgiczne oraz wydarzenia kulturalne, które mają na celu przybliżyć życie i duchowość Izydora. Ponadto będą mogli uzyskać odpust zupełny wszyscy, którzy odwiedzą kolegiatę św. Izydora. W tej pięknej świątyni znajdują się relikwie patrona Madrytu.

Źródło: ekai.pl 

/ut

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce
Kliknij w dowolny hashtag aby przeczytać więcej

#Kościół #Hiszpania
© Civitas Christiana 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej