Modlitwa miliona dzieci o pokój na świecie i zakończenie epidemii

2020/10/19
AdobeStock 206891766

W niedzielę, 18 października, wystartowała inicjatywa "Milion dzieci modli się na różańcu". Papieska fundacja "Pomoc Kościołowi w Potrzebie" rozpoczęła ogólnopolską akcję modlitewną nawiązując do obietnicy św. Ojca Pio dotyczącej modlitwy dzieci ratującej świat.

W niedzielę chętne rodziny z całego świata odmawiały różaniec w domach. Dziś do inicjatywy mają dołączyć zgłoszone szkoły. Każda rodzina i szkoła może dowolnie zdecydować o organizacji modlitwy w ramach akcji. Do udziału zaproszone są również osoby dorosłe.

Kampania narodziła się w Wenezueli w 2005 roku, kiedy to dzieci odmawiały różaniec przed sanktuarium Matki Bożej. Modlitwę dzieci powiązano z obietnicą złożoną przez Ojca Pio, który głosił, że jeżeli milion dzieci będzie wspólnie odmawiać różaniec, świat się zmieni.

- To jest też nasza intencja, aby zmienić oblicze tego świata, w którym jest tak mało pokoju. Zachęcamy do modlitwy szczególnie w rodzinach; pragniemy, aby dzieci wraz z całymi rodzinami odmawiały różaniec. Także w szkołach, na ile to możliwe, chcielibyśmy, aby ta inicjatywa nabrała rozmachu. Różaniec to modlitwa, którą można praktykować w każdej chwili i w każdym czasie - mówi ks. s. Martino Puerto di Serrano, asystent kościelny PKWP we Włoszech.

Więcej informacji na temat inicjatywy „Milion dzieci modli się na różańcu” można znaleźć na stronie internetowej fundacji PKWP: https://acninternational.org/millionkidspraying/pl/

Na podstawie: vaticannews.va

/ut

Zobacz inne artykuły o podobnej tematyce
Kliknij w dowolny hashtag aby przeczytać więcej

#modlitwa #różaniec #dzieci #świat
© Civitas Christiana 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie: Symbioza.net
Strona może wykorzysywać pliki cookies w celach statystycznych, analitycznych i marketingowych.
Warunki przechowywania i dostępu do cookies opisaliśmy w Polityce prywatności. Więcej